2010 Rugpjūčio 04

Biurokratija

Apskričių administracijų patalpas perims kiti valdininkai

veidas.lt

Valstybės turto fondas (VTF) perėmė apie 20 tūkst. kv. m patalpų, kuriose iki šių metų liepos 1 d. buvo įsikūrusios aštuonių apskričių administracijos. Dviejų – Vilniaus ir Utenos patalpas Koordinacinė apskričių viršininkų administracijų likvidavimo komisija nutarė padalyti be VTF globos.

Tačiau nereikia manyti, kad valstybė praturtės, parduodama ar išnuomodama dažniausiai prestižinėse miestų vietose įsikūrusias patalpas. “VTF, vykdydamas Vyriausybės priimtus sprendimus, liepos 30-ąją perėmė aštuonių apskričių administracinius pastatus. Šis turtas perduotas VTF valdyti patikėjimo teise, t.y. ne parduoti, ir bus naudojamas valstybinių institucijų funkcijoms vykdyti”, – informavo VTF Turto valdymo skyriaus viršininkė Julanta Poškutė.

Daugiausiai ginčų buvo kilę dėl Vilniaus apskrities administracijos patalpų, tačiau Ministro pirmininko tarnybos Reformų departamento Valstybės stiprinimo skyriaus vedėjas Aloyzas Duksa tikina, kad pagaliau rastas sutarimas ir čia turėtų įsikurti Valstybinė ligonių kasa ir Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto žemėtvarkos skyrius.

“Dar nepasirašyta panaudos sutartis, bet geranoriškai sprendžiame kylančius ginčus. O aštuonių apskričių administracijų pastatai atiduoti VTF kaip vienam patalpų šeimininkui, su kuriuo čia įsikursiančios institucijos sudarys panaudos sutartis. Dabar kaip tik ir forminami dokumentai”, – paaiškino A.Duksa.

Ministro pirmininko tarnybos atstovas pripažįsta, kad buvę įvairių kalbų, kaip panaudoti atsilaisvinusias patalpas. Štai į Kauną važiavę apžiūrėti patalpų. “Tačiau pamatę, kokiose prastose patalpose dirba valstybės tarnautojai, nutarėme pagerinti jų darbo sąlygas”, – sako A.Duksa.

O į buvusias Utenos apskrities viršininko administracijos patalpas jau kraustosi policininkai. “Patalpos perduotos Vyriausiajam policijos komisariatui, o jie VTF perduos ligi šiol turėtas kuklesnes. Policininkams atiteks visas pastatas. Jis geros būklės, nereikės jokio remonto. Manau, policininkai tikrai nusipelnė, kad būtų pagerintos jų darbo sąlygos”, – džiaugėsi Egidijus Puodžiukas, buvęs Utenos apskrities viršininkas, po apskričių administracijų panaikinimo kartu su dauguma kitų buvusių apskričių viršininkų tapęs premjero patarėju regioninės plėtros klausimais.

Ankstesnės viltys, kad šiek tiek pavyks sutaupyti ar uždirbti iš atsilaisvinusių apskričių administracijų patalpų, akivaizdu, subliūško.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tyto alba Tyto alba rašo:

    Nė viena apskrities žiurkė nenuėjo į Darbo biržą…tai ne mokytojėliai…žiurkės ir prie konservatorių-žiurkės.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...