2011 Kovo 18

Politika

Aplinkos ministras protegavo buvususią darbovietės

veidas.lt

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas apskųstas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) – įtariama, kad jis galėjo proteguoti savo buvusią darbovietę.

Į VTEK dėl įtariamo ministro interesų konflikto kreipėsi suomių kapitalo nekilnojamojo turto vystymo bendrovė “Olinda”, kurios atstovai mano, jog G.Kazlauskas daro spaudimą, kad būtų priimti jo buvusiai darbovietei, statybų bendrovei “Merko statyba”, naudingi sprendimai, penktadienį informuoja dienraštis “Vilniaus diena”.

Tai patvirtino “Olindai” atstovaujantis advokatas Kęstutis Adamonis, anot kurio, keisti sutapimai pasipylė po to, kai “Olinda” susipyko su “Merko statyba” dėl vieno prekybos centro statybų projekto sostinėje.

“2009 metais buvo pasirašyta rangos sutartis dėl prekybos centro statybos. 2010 metais vasarį “Olinda” su “Merko statyba” sudarė generalinės rangos sutartį, vasaros pabaigoje “Merko statybos” paprašyta vykdyti sutartį. “Merko statyba”, motyvuodama statybos kainų pakilimu, atsisakė vykdyti sutartį ir paskiau pradėjo reikšti pretenzijas dėl statybos leidimo ir techninio projekto atitikties teritorijų planavimo dokumentams”, – pasakojo K.Adamonis.

Pasak jo, “Merko statyba”, kaip rangovas, neturėjo teisės ginčyti statybos leidimo teisėtumo, tačiau pradėjo ieškoti užtarimo Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose.

G.Kazlauskas, iki buvo paskirtas į aplinkos ministro postą, dirbo “Merko statybos” generaliniu direktoriumi. Prieš tai jis dirbo kitoje statybų bendrovėje “Constructus”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...