2013 Sausio 28

Apklausa: žmonės netiki, kad Lietuvoje pajudės daugiabučių namų renovavimas

veidas.lt


Naujoji Vyriausybė drąsiai sutaršė savo pirmtakės nuopelnus daugiabučių namų renovavimo srityje, kurie, tiesą sakant, buvo iš tiesų apgailėtini arba jų beveik iš viso nebuvo.

Naujieji valdantieji tuoj pat paskelbė, kad yra parengę tikrą kiekybinį daugiabučių renovavimo perversmą ar netgi sprogimą, nes tai esąs šios Vyriausybės prioritetų prioritetas. Algirdas Butkevičius jau pirmosiomis premjeravimo dienomis pranešė, kad 2013 m. bus renovuota 700 daugiabučių, o aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, kuris ir yra tiesiogiai atsakingas už šią sritį, pridūrė, jog gyventojai tikrai entuziastingai sutiks naująją daugiabučių renovavimo tvarką ir finansavimo sąlygas.
Tačiau kol kas šalies gyventojai gan skeptiškai vertina šias kalbas ir pažadus. Kaip paaiškėjo po “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos, daugiau nei du trečdaliai apklaustųjų netiki, kad Lietuvoje šiemet kils daugiabučių namų renovavimo bumas. O tuo tikinčiųjų – viso labo 12,6 proc. Kas šeštas respondentas mano, kad renovavimas vyks kaip ir iki šiol, tai yra bus renovuojama po keliasdešimt namų per metus.
Tiesa, atsakymai į antrą klausimą atskleidė, jog dauguma žmonių lyg ir norėtų, kad daugiabutis, kuriame jie gyvena, anksčiau ar vėliau būtų renovuotas. To nori kone du trečdaliai apklaustųjų, o kategoriškai prieš daugiabučių renovavimą pasisako tik 12,4 proc. apklaustųjų.
Kaip matyti iš sociologinio tyrimo, gana daug žmonių laukia, kol bus pasiūlyta priimtinesnė daugiabučių renovavimo tvarka. Ar šiai Vyriausybei pavyks tokią pasiūlyti, paaiškės jau iki šio rudens.

Ar jūs tikite, kad šiemet Lietuvoje prasidės spartus daugiabučių namų renovavimas? (proc.)

Ne, netikiu    68
Renovavimas vyks kaip ir iki šiol, po keliasdešimt namų per metus    16,2
Taip, tikiu    12,6
Nežinau / neturiu nuomonės    3,2

Ar jūs pats norite, kad būtų renovuotas daugiabutis namas, kuriame gyvenate? (proc.)

Ne dabar, o vėliau, kai tam pasiruošime ir sukaupsime daugiau lėšų arba kai bus pasiūlyta priimtinesnė daugiabučių renovavimo tvarka    35,6
Taip    23
Kita    16,4
Ne    12,4
Gyvenu ne daugiabutyje    9,2
Nežinau    2,2
Mano daugiabutis jau renovuotas    1,2

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2013 m. sausio 11–14 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. max max rašo:

  Antraštė turėtų būti tokia “Litovcai tikisi, kadnamų renovavimas Lietuvoje nepajudės”. Kaip ir visa kita

 2. Romas10 Romas10 rašo:

  Ministras ir CO siūlo meduolį pirmiesiems 40 procentų. O kiti kas kvaili at pastumdėliai. Spauda rašo – debilizmas – be kabučių. Biznis, biznis ir dar kartą biznis bet kokia kaina iš bet ko .Visada. Amen renovacijai. Tegyvuoja sveikas protas it inžinerinė matematinė logila.

 3. Danute Danute rašo:

  As bijau tos renovacijos,kad eilini karta Lietuvoje bus apvogti zmones,kad jau dabar kai kas turbut planuoja savo praturtejima,ar bent vienas darbas ,projektas buvo atliktas be vagysciu?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...