2013 Liepos 18

Apklausa: visuomeninio transporto gerbėjų šalies didmiesčiuose dar nedaug

veidas.lt


Nors Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas aiškina, kad Vilniuje visuomeninio transporto sistema fantastiška, kad visi ja patenkinti ir netrukus daugumą vilniečių jis susodinsiąs į miesto autobusus, sociologinės apklausos šių svaičiojimų nepatvirtina.

Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią apklausą (apklausti 500 penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų), teigiamai visuomeninio transporto sistemą vertina tik 12,6 proc. apklaustųjų. Arti pusės ją vertina vidutiniškai, o maždaug po penktadalį vertina neigiamai arba tvirtina visuomeniniu transportu nesinaudojantys.
Kaip teigia “Prime consulting” direktorius Saulius Olencevičius, įvertinus atsakymus galima pastebėti, kad Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje apklausiamųjų nuomonė apie visuomeninį transportą daugmaž vienoda – daugiausia vertinama kaip vidutiniška, o Vilniuje situacija šiuo metu komplikuota: “Iš tiesų gyventojai su nauja sistema dar neapsiprato ir ją išbando. Vilniuje visuomeninio transporto sistemą vertinančių vidutiniškai respondentų gerokai mažiau nei kituose didmiesčiuose, o nepatenkintų ir patenkintų grupės gana didelės. Kiekvienas respondentas vis pasakoja savo teigiamą arba neigiamą patirtį. Iš tiesų analogišką Vilniaus gyventojų apklausą reikėtų atlikti spalio ar lapkričio mėnesį, kai visi bus grįžę po atostogų ir jau pamėgę naują viešojo transporto sistemą ar jos taip ir nepamėgę.”

Kaip jūs vertinate visuomeninio transporto sistemą savo mieste? (proc.)

Vidutiniškai    45,2
Aš ja nesinaudoju    19,2
Neigiamai    17,6
Teigiamai    12,6
Neturiu nuomonės    5,4

Jūsų vertinimu, visuomeninio transporto sistema jūsų mieste:

Nesikeičia    46,2
Man tai neįdomu    20,6
Blogėja ir tampa vis nepatrauklesnė    18,8
Gerėja ir tampa vis patrauklesnė    14,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. liepos 8–10 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...