2013 Liepos 01

Apklausa: Valstybės dieną lietuviai švenčia taip, kaip moka ir supranta

veidas.lt


Šį šeštadienį minėsime Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną. Ir dauguma lietuvių ją planuoja švęsti.

Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos, Valstybės dienos ir apskritai valstybinių švenčių nešvenčia 14,6 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų. O dauguma švenčia, tiesa, tai daro taip, kaip supranta: vieni dalyvauja valstybiniuose renginiuose, minėjimuose ir koncertuose (tokių yra 12,2 proc.), kiti žiūri specialias laidas per televiziją (tokių 18,4 proc.), o daugiau nei pusė respondentų Valstybės dieną pamini kartu su šeima ar draugais.
Kartu apklausiamųjų pasiteiravome, kurie pastatai, jų nuomone, yra Lietuvos simboliai ir geriausiai reprezentuoja Lietuvą pasaulyje. 85 proc. respondentų kaip Lietuvos simbolius išskyrė Gedimino pilies bokštą ir Trakų pilį.

Liepos 6-ąją Lietuva minės Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną. Kaip paprastai švenčiate valstybines šventes? (proc.)

Kaip nors pamini sukaktį kartu su šeima ir draugais    54,2
Žiūri specialias laidas per TV    18,4
Niekaip nešvenčia valstybinių švenčių    14,6
Dalyvauja valstybiniuose renginiuose – minėjimuose, koncertuose ir kt.    12,2
Nežino / Neturi nuomonės    0,6

Jūsų nuomone, kurie pastatai – Lietuvos simboliai – yra išskirtiniai tarptautiniu mastu ir šiuo metu geriausiai reprezentuoja Lietuvą pasaulyje? (proc.)

Gedimino pilies bokštas    45,2
Trakų pilis    39,8
Vilniaus arkikatedra    9
Vilniaus universiteto ansamblis    4,4
LDK Valdovų rūmai    1,6

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. birželio 19–25 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. tiesiog tiesiog rašo:

    būtinai prie V.Kudirkos paminklo giedame su visa šeima Lietuvos Himną.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...