2013 Rugsėjo 23

Apklausa: respondentai visiškai nurašė Darbo partiją (leiboristus)

veidas.lt


Kad ir ką kalbėtų Seimo vadovai Vydas Gedvilas ir Vytautas Gapšys, kad ir ką įrodinėtų Viktoras Uspaskichas, po Vilniaus apygardos teismo sprendimo Darbo partija (leiboristai) atsidūrė visiškame užribyje. Bent taip mano apklausti Lietuvos gyventojai. Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią sociologinę apklausą, net 93 proc. respondentų mano, kad šios partijos nariai nebegali užimti aukštų postų valstybėje, o maždaug du trečdaliai įsitikinę, kad ši partija apskritai negali būti valdančioji. Tai aiškus signalas ir ženklas vis dvejojančiam premjerui Algirdui Butkevičiui ir jo vadovaujamai Socialdemokratų partijai, kuri visus metus bando įvairiai laviruoti, bet jai vis mažiau sekasi.
Užtat rinkėjai į tai žvelgia vis skeptiškiau. Jie šios valdžios veiklą ir darbus vertina gerokai prasčiau nei prieš pusmetį ar dar anksčiau: šiandien dabartinę valdžią teigiamai vertina jau tik 14,8 proc. apklaustųjų, maždaug trečdalis ją vertina neigiamai, o du penktadaliai – vidutiniškai. Kitaip tariant, vertinančiųjų teigiamai nuošimtis vis labiau tirpsta.

Netrukus sukaks metai, kai dirba ši valdžia. Kaip vertinate jos veiklą ir darbų kokybę? (proc.)

Vidutiniškai    42,6
Neigiamai    31,6
Teigiamai    14,8
Nežinau / neturiu nuomonės    11

Jūsų vertinimu, ar po teismo sprendimo Darbo partija (leiboristai) turėtų išlikti valdančiąja partija ir ar jos nariai gali užimti aukštus postus valstybėje? (proc.)

Ne, negali    62,8
Valdančiojoje koalicijoje išlikti gal ir galėtų, bet svarbių postų turėtų atsisakyti    30,2
Taip, gali    4,4
Nežinau / neturiu nuomonės    2,6

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. rugsėjo 3–4 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...