2013 Kovo 11

Apklausa: Lietuvos bankas pasitikėjimo neprarado

veidas.lt


Nors per pastaruosius pusantrų metų Lietuvoje nuskendo jau antras bankas ir pasitikėjimas komerciniais bankais šalyje stipriai smuko, tačiau centrinio šalies banko veiklą gyventojai vertina daugiau mažiau pozityviai.

Kaip paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos, neigiamai Lietuvos banko pastarųjų pusantrų metų veiklą (kai vadovu tapo Vitas Vasiliauskas) vertina palyginti nedaug – tik 6,4 proc., o teigiamai – 36,8 proc. apklaustųjų. Dar kone du penktadaliai centrinio banko veiklą vertina neutraliai. Taigi tie vertinimai nėra prasti, žinant, kiek visko Lietuvos bankų sektoriuje įvyko.
O štai kredito unijos savo reputacija turėtų susirūpinti. Nes po skandalų kai kuriose jų bendras pasitikėjimas Lietuvoje veikiančių kredito unijų veikla smuko. Iš sociologinės apklausos matyti, kad Lietuvoje veikiančių kredito unijų veikla pasitiki tik 9,4 proc. respondentų, o dar 23,6 proc. pasitiki iš dalies, tačiau kone du trečdaliai nepasitiki arba kredito unijos jiems nerūpu, nes jie unijų paslaugomis nesinaudoja.

Kaip jūs vertinate centrinio Lietuvos banko pastarųjų pusantrų metų veiklą (kai vadovu tapo V.Vasiliauskas)? (proc.)

Neutraliai    39,4
Teigiamai    36,8
Man tai nerūpi    15,2
Neigiamai    6,4
Nežinau / neturiu nuomonės    2,2

Ar jūs pasitikite Lietuvoje veikiančių kredito unijų veikla? (proc.)

Man jos nerūpi, aš jų paslaugomis nesinaudoju    33,8
Ne    30,8
Iš dalies    23,6
Taip    9,4
Nežinau / neturiu nuomonės    2,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. vasario 25–27 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...