2011 Kovo 26

Libija

Apginkluos Libijos opoziciją

veidas.lt

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai svarsto galimybę parūpinti ginklų Libijos opozicijai, šeštadienį paskelbė dienraštis “The Washington Post”.

JAV prezidento Baracko Obamos administracija įsitikinusi, kad Jungtinių Tautų (JT) rezoliucija, suteikusi tarptautinei koalicijai teisę imtis karinės intervencijos Libijoje, yra pakankamai “lanksti” ir tikriausiai leistų tokio pobūdžio pagalbą, nurodė laikraštis, remdamasis neįvardytais JAV ir Europos šalių pareigūnais.

Veido archyvas

Kaip rašo “The Washington Post”, neseniai iš Libijos atšauktas JAV ambasadorius Gene’as Cretzas (Džinas Krecas) sakė, jog Vašingtono administracijos pareigūnų diskusijos apima “visą gamą” klausimų dėl “potencialios pagalbos, kurią mes galime pasiūlyti – tiek nemirtinoje, tiek mirtį nešančioje pusėje.”

Tačiau kol kas jokių sprendimų nepriimta, pabrėžė laikraštis.

Tuo tarpu Prancūzija pritaria planams apmokyti ir apginkluoti sukilėlius, nurodoma pranešime.

B.Obama pirmadienį kreipsis į tautą, informuodamas apie savo strategiją Libijoje, penktadienį paskelbė Baltieji rūmai. Tuo tarpu koalicijos pajėgos surengė naujų aviacijos ir raketų smūgių prieš Libijos režimo pajėgas.

Penktadienio vakarą sąjungininkų karo lėktuvai dalyvavo reiduose prieš taikinius Zlitano mieste, esančiame už 160 kilometrų į rytus nuo Tripolio, taip pat vakariniame al Vatijos regione, pranešė Libijos valstybinė televizija.

Sostinės rytiniame priemiestyje Tadžuroje esanti karinė bazė taip pat liepsnojo po trijų galingų sprogimų.

Kaip nurodoma Baltųjų rūmų pranešime, B.Obama kreipsis į tautą iš Nacionalinės gynybos universiteto Vašingtone pirmadienį 19 val. 30 min. vietos (antradienį 2 val. 20 min. Lietuvos) laiku. Prezidentas informuos amerikiečius apie Libijoje vykdomos misijos pasiektą pažangą, planus perduoti vadovavimą NATO ir “mūsų tolesnę politiką”.

Penktadienį JAV vadovas su veiksmais Libijoje taip pat supažindino Kongreso lyderius.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...