2011 Sausio 21

Teismai

Apeliacinis ir apygardų teismai paskendo bylose

veidas.lt

Ekonominio sunkmečio pasekmė – gerokai išaugęs ekonominių skundų ir bylų skaičius – visiškai paskandino jas nagrinėjančius Lietuvos apygardų teismus ir Apeliacinį teismą.

Nacionalinės teismų administracijos duomenimis, bankroto bylų Vilniaus apygardos teisme per 2009 m. padidėjo 171 proc., Panevėžio apygardos teismui jų teko 90 proc. daugiau, Kauno apygardos teismui – 70 proc. daugiau. 2010 m. bylų dar padaugėjo.

Atitinkamai daugėjo ir Lietuvos apeliaciniame teisme gautų skundų bei gerokai pailgėjo bylų nagrinėjimo trukmė. Pavyzdžiui, 2009 m. Apeliacinis teismas baigė turėdamas 888 neišnagrinėtas civilines bylas ir jas perkėlė į kitus metus, o 2010 m. buvo perkalta jau 1730 bylų.

Apeliacinio teismo pirmininkas Egidijus Žironas atkreipia dėmesį, kad apylinkių teismų darbo krūvis taip smarkiai nedidėja – juose 2009 m. išnagrinėta 25,52 porc. daugiau bylų nei per 2008 m. (apygardų teismuose – 81 proc.). Todėl Apeliacinis teismas siūlo keisti Civilinio proceso kodeksą (CPK) ir šeimos bei darbo ginčus nagrinėti ne apygardos, bet apylinkės teismuose, o viešųjų pirkimų ginčus nagrinėti administraciniuose teismuose.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas mano, kad krūvio perkėlimas iš vienų teismų į kitus problemos neišspręs – apylinkių teismai ir taip jau skundžiasi nespėjantys nagrinėti bylų. “Tai laikina, su ekonomine situacija susijusi problema. Išeities turime ieškoti drauge su visais teismais”, – teigia jis.

Pokyčių siekiantys teismų vadovai turi nesnausti – įvairias CPK pataisas ketinama svarstyti, kai kovą prasidės Seimo pavasario sesija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Bet čia nenuostabu. Pas mus teismo procesai užsitęsia nuo vienerių metų iki n metų, o po to dar gali ir senaties terminai sueiti. Kas čia nuostabaus, kad nebespėja su bylomis? Visada taip būdavo.

 2. aurimui aurimui rašo:

  gerbiamasis, jei nelabai sprantate, tai nešnekėkite. Kokie senaties terminai civilinėse bylose, kai byla teisme?:)
  Geros dienos, o protingasis ir gudrusis Aurimai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...