2012 Rugsėjo 25

Andrius Kubilius

Andrius Kubilius, mylimas svetimų, nekenčiamas savų

veidas.lt


Kodėl lietuviai nepasitiki premjeru, antrąkart ištempusiu Lietuvą iš krizės.

Aktualusis interviu
Į “Veido” klausimus atsako Andrius Kubilius
VEIDAS: Kuriuos šią kadenciją padarytus Vyriausybės tris darbus laikote sėkmingiausius valstybei?
A.K.: Finansinės ekonominės krizės suvaldymas, ekonomikos atsigavimas ir energetiniai projektai.
VEIDAS: Kaip manote, ką iš Jūsų nuveiktų darbų ar sprendimų, pavyzdžiui, dėl  VAE projekto, naujoji valdančioji dauguma, susiformuosianti po Seimo rinkimų, gali atšaukti?
A.K.: Tikiu, kad Lietuvos žmonės balsuos taip, kad turėsime galimybę toliau dirbti valdančiojoje daugumoje ir tęsti darbus.
VEIDAS: Kokias klaidas padarėte premjero poste?
A.K.: Strigo projektai dėl darbo santykių liberalizavimo, valstybinių įmonių netvarkos išgyvendinimo, nes koalicijoje nesugebėjome pasiekti sutarimo šiais klausimais.

VEIDAS: Ar prie klaidų nepriskiriate tai, kad nepadarėte esminių viešojo sektoriaus struktūrinių reformų?

A.K.: Turiu pripažinti, kad kai kuriose srityse jos pasistūmėję toliau, kitur mažiau, bet tai, kad pavyko biudžeto deficitą sumažinti iki 3 proc., rodo, jog mūsų nuosekli politika davė rezultatą.

VEIDAS: Kodėl Jums svarbi tik tarptautinių organizacijų nuomonė, o visai nesvarbu, kaip Jūsų darbą vertina valstybės piliečiai? Juk dažniausiai ir esate kritikuojamas už aroganciją, nenorą žmonėms paaiškinti savo sprendimų.
A.K.: Neteisingas pats klausimas: man rūpi visos nuomonės – ir valstybės žmonių, ir tarptautinių organizacijų. Jei jos kartais skiriasi, negaliu sau prisiimti ypatingos atsakomybės. Tačiau nepaisant nuomonių skirtumų, privalėjau imtis principinių programinių nuostatų įgyvendinimo net žinodamas, kad kartais tai šiandien Lietuvoje bus nepopuliaru. Tačiau neabejoju, kad tai Lietuvai bus reikalinga ir ilgainiui duos gerų rezultatų. Visada sakau tai, kuo tikiu. Jei tai laikoma arogancija, nenorėčiau sutikti su pačiu arogantiškumo apibrėžimu.
VEIDAS: Kodėl užsispyrusiai ginate susikompromitavusius ar abejotinos reputacijos bendrapartiečius?
A.K.: Nė vieno neginu, tik neskubu smerkti.
VEIDAS: Ar Jums nėra apmaudu, kad esate vertinamas tarptautinių organizacijų, bet kartu esate ir pats nemylimiausias per dvidešimt dvejus atkurtos nepriklausomybės metus Lietuvos premjeras?
A.K.: Man svarbiausia, kad mane myli žmona.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. as as rašo:

  Normalus,mastantys zmones vertina A.Kubiliu, taciau smerkiamas ir pjudomas yra ne savu,o svetimu, t.y. penktos kolonos.

 2. Eugenijus Eugenijus rašo:

  Man baisiausias yra jo paskutinis atsakymas: “man svarbiausia, kad mane myli žmona”. Tai nacher tu eini į politiką, būk su savąja iki gyvenimo pab. Jis iš prigimties yra idiotas. Tiek konservatoriai, tiek ir socdemai neturi tautą vedančiųjų.

 3. Maryte Maryte rašo:

  Man tai patink,Andriaus sypsiana,ky ky ky.
  Beto Eugenijus gerai pastebijo.

 4. :) :) rašo:

  Mylimas svetimu ir nekenciamas savu. Panasiai kaip ir Gorbaciovas pries SSSR zlugima. :) Tokia tendencija apie daug ka byloja.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...