2011 Kovo 01

Užsienis

“Amžiaus sukčius” Madoffas teigia uždirbęs daug pinigų savo aukoms

veidas.lt

Bernardas Madoffas (Bernardas Meidofas), pasiųstas už grotų už didžiausios finansinės piramidės per Volstrito istoriją organizavimą, tvirtina iš tikrųjų daug žmonių pavertęs turtuoliais, tačiau dabar priverstas kentėti vienas.

Duodamas telefonu platų interviu iš kalėjimo žurnalui “New York”, B.Madoffas, kurį Jungtinėse Valstijose daugelis laiko pabaisa, tvirtina, kad yra neteisingai vertinamas ir kad kai kurie labiausiai nukentėję nuo jo schemos žmonės yra patys kalti dėl savo nesėkmių.

“Visi mano draugai – dauguma mano klientų, individualių klientų – nėra pralošusieji. Aš jiems uždirbau daug pinigų. Mokėdavau jiems 20 proc. palūkanas”, – sakė 72 metų vyras.

“Nukentėjo žmonės, kurie prisidėjo pačioje šio žaidimo pabaigoje. Taigi ar aš uždirbau daug pinigų žmonėms? – Taip. Žmonėms uždirbau daug pinigų”, – pridūrė jis.

Dėl savo veiklos B.Madoffas buvo nuteistas kalėti 150 metų, todėl gyvenimą veikiausiai baigs už grotų. Tačiau jis teigia, kad beveik visus nuostolius, patirtus žlugus jo finansinei piramidei, sudaro vien netikras pelnas.

“Esu tikras, kad viskam pasibaigus tik labai nedaug žmonių, jeigu tokių iš viso bus, praras savo pradinius įnašus”, – aiškino kalinys.

Buvusi Volstrito žvaigždė akivaizdžiai nesutinka, kad visa kaltė turi tekti vien jam. B.Madoffas tvirtina, jog turtingi klientai nujautė, kad jų gaunamas milžiniškas pelnas vargu ar gali būti “švarus”, tačiau buvo pernelyg godūs, kad rimtai suktų galvą dėl skaičių.

“Aš jiems nepateikdavau jokių faktų – pavyzdžiui, kokia buvo visa mano apyvarta. Nenorėjau, kad jie ateitų ir uoliai ieškotų savo teisybės. Aš visiškai nesutikdavau tai daryti. Sakydavau: “Jeigu nepatinka, atsiimkit savo pinigus.” Žinoma, jie to niekada nedarydavo”, – pasakojo buvęs finansininkas.

B.Madoffas taip pat beveik nesigaili tūkstančių žmonių, kurie, kaip manoma, prarado savo lėšas jo milijardinėje finansų piramidėje. Piramidės organizatorius apgaulingus pelnus savo ankstesniems klientams mokėdavo iš vėliau pritrauktų investuotojų indėlių.

B.Madoffas sako, jog jam tekę kęsti visą skausmą, nes šį sudėtingą apgaulės planą jis laikė griežtoje paslaptyje ir neprasitarė apie jį netgi savo žmonai Ruth (Rut).

“Taip, man tai buvo košmaras – tik man vienam”, – teigia jis.

B.Madoffas pridūrė, kad žmona “iš dalies mane užjaučia, nes ji supranta, kad nesu siaubingas žmogus”.

Kai B.Madoffas buvo suimtas, jo sūnūs Andrew (Endrius) ir Markas atsiribojo nuo savo tėvo, o Markas pernai nusižudė Niujorke.

“New York” nurodė, kad B.Madoffas lankosi pas kalėjimo psichiatrą, kuris sakė, kad jis nėra sociopatas, kaip galvoja daugelis žmonių.

“Nesu toks žmogus, kokiu mane vaizduoja”, – kalinys sakė žurnalui.

B.Madoffas pridūrė jau apie 2002 metus suvokęs, kad išsikasė sau finansinę duobę, iš kurios niekaip negalėjo ištrūkti, todėl vienintelė išeitis buvo toliau sukti apgaulingą finansų malūną. Tačiau jis teigė mėginęs įtikinti klientus ir smulkiuosius investuotojus atsiimti pinigus, kol tai įmanoma – tik niekada neaiškinęs jiems priežasčių.

“Jie nenorėjo atsiimti”, – sakė B.Madoffas, skųsdamasis, kad patirdavo “prievartą” iš klientų, kurie manė, jog jis nesąžiningai mėgina išstumti juos iš savo investicinio fondo, nesuvokdami tikrųjų verslininko patarimų motyvų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...