2011 Birželio 23

Amerikiečiai rimtai vertina ketinimą investuoti į AE

veidas.lt

BFL

JAV bendrovė “Westinghouse Electric Company” pristatė savo ketinimus investuoti į Visagino atominę elektrinę (AE) ir teigia rimtai žiūrinti į šį projektą bei pabrėžia jo saugumą ir ilgalaikių terminų laikymąsi.

Tai ketvirtadienį po susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi pareiškė Lietuvoje viešintis “Westinghouse Electric Company” prezidentas Europai, Vidurio Rytų bei Afrikos regionams Andersas Džeksonas (Anders Jackson).

“Faktas, kad Ministras Pirmininkas vadovauja šiam projektui, iš tiesų rodo, koks svarbus šis projektas yra Lietuvai ir visam regionui. Dėl politinės paramos ir palaikymo tai tiktai mums įdomus projektas”, – sakė A. Džeksonas.

A. Džeksonas akcentavo, kad Lietuva visada turės saugų, švarų ir pigų aprūpinimą energija. Tai esą ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl JAV bendrovė nori investuoti į Visagino AE. Anot potencialaus investuotojo atstovo, jie gamina vienus iš moderniausių ir saugiausių produktų šiandienos rinkoje. Šiuo metu “Westinghouse Electric Company” laikydamasi grafiko įgyvendina 8 projektus Kinijoje, Amerikoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Čekijoje.

Esame įsitikinę, kad šis projektas bus sėkmingas, ir “Westinghouse” yra pasirengęs į jį investuoti”, – teigė svečias.

Tuo tarpu “Toshiba” korporacijos vyresnysis viceprezidentas bei jai priklausančios “Power Systems Company” prezidentas Jasuharu Igarašis (Yasuharu Igarashi) pabrėžė Lietuvos siekį tapti energetiškai nepriklausoma valstybe.

Pasak Premjero A. Kubiliaus, “Westinghouse” delegacijos pristatytas pasiūlymas parodė, kad potencialus strateginis investuotojas rimtai vertina Visagino AE projektą.

“Westinghouse” yra viena iš ryškių pasaulio lyderių plėtojant naujausias branduolines technologijas. Kompanijos skiriamą dėmesį vertiname kaip labai rimtus potencialaus investuotojo ketinimus bei Visagino AE projekto parengimo brandos pripažinimą. Branduolinės saugos užtikrinimas yra ypatingai svarbus plėtojant Visagino AE projektą, todėl tikrai vertiname naujausias saugos sistemas, kurias diegia “Westinghouse” naujose branduolinėse technologijose”, – kalbėjo A. Kubilius.

Detaliau investavimo pasiūlymo nė viena pusė nebuvo linkusi komentuoti.

Premjeras A. Kubilius sako, kad liepą bus nuspręsta, kurią kompaniją – JAV bendrovę “Westinghouse Electric Company” ar japonų “Hitachi” – pasirinkti investuotoju. Investuotojui keliami branduolinės saugos, konkurencingos elektros kainos reikalavimai.

Tai, kad strateginiai investuotojai nori dalyvauti mūsų projekte ir tokių kompanijų kaip “Toshiba”, “Westinghouse”, “Hitachi” vadovai atvyksta patys asmeniškai į Lietuvą, mums suteikia galimybių derybose siekti pačių geriausių rezultatų”, – sakė Premjeras.

Praėjusią savaitę A. Kubilius susitiko su dar vienu investuotoju į Visagino AE – japonų tarptautinės atominės energetikos kompanijos “Hitachi” atstovais, primena ELTA.

Teigiama, kad regioninis Visagino AE projektas yra vienas iš labiausiai pažengusių naujų atominių elektrinių projektų Europoje. Yra baigti pagrindiniai projekto parengiamieji darbai, įskaitant Espoo konvenciją atitinkantį poveikio aplinkai bei aikštelės tinkamumo įvertinimus, kurių rezultatus patvirtino ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų misijos.

Planuojama, kad Visagino AE statybos darbai prasidės 2014 m., o elektros energiją elektrinė pradės gaminti nuo 2020 m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...