2010 Spalio 08

Bado akcija

Alytaus pataisos namuose kaliniai paskelbė bado akciją

veidas.lt

Alytaus pataisos namuose bado akciją paskelbė per 100 šiuose pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų.

Pasak Kalėjimų departamento, nuteistieji valgyti įstaigos virtuvėje pagamintą maistą atsisakė, kai trečiadienį 4, 8 ir 9 lokaliniuose sektoriuose buvo atlikta bendroji planinė krata.

Kratą atlikę Alytaus pataisos namų, Kalėjimo departamento ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai rado bei paėmė iš nuteistųjų draudžiamus nuteistiesiems turėti daiktus – 6 mobiliojo ryšio telefonus, 8 SIM korteles, 3 mobiliųjų telefonų kroviklius, 2 medicininius švirkštus, 3 medicinines adatas ir 2 internetines jungtis.

Tą pačią dieną šiuose pataisos namuose 8 ir 9 lokaliniuose sektoriuose gyvenantys 66 nuteistieji raštu atsisakė valgyti įstaigos virtuvėje pagamintą maistą.

Ketvirtadienį prie jų prisidėjo dar 52 nuteistieji, gyvenantys 4-ame lokaliniame sektoriuje. Iš viso šiuose trijuose sektoriuose bausmę atlieka 202 nuteistieji.

Pasak pranešimo, kaip badavimo motyvus nuteistieji nurodė tai, kad, jų nuomone, įstaigos virtuvėje pagamintas maistas yra nekokybiškas, nuteistųjų parduotuvėje esančių prekių kainos aukštesnės už prekių kainas laisvėje, įstaigoje yra montuojama mobiliųjų telefonų blokavimo įranga.

Alytaus pataisos namų administracija susitiko su nuteistaisiais, atsakė į jų klausimus, išaiškino badavimo pasekmes ir pasiūlė jį nutraukti. Tačiau nuteistieji pageidavo susitikimo su Teisingumo ministerijos atstovais.

Ketvirtadienio duomenimis, Alytaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atlieka 1289 nuteistieji.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...