2017 Kovo 22

Algirdas Butkevičius pasakė visą tiesą apie „MG Baltic“

veidas.lt


Ekspremjeras Algirdas Butkevičius kovo 15 d. buvo apklaustas kaip paprastas liudytojas politinės korupcijos byloje, susijusioje su koncernu „MG Baltic“, – tą jis pats patvirtino BNS. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai domėjosi galimu spaudimu politikams dėl dviejų klausimų – kelio Vilnius–Utena rekonstrukcijos ir Jono Basanavičiaus paminklo.

Šiame tyrime buvo apklausta ir daugiau politikų: konservatoriai Gabrielius Landsbergis ir Mantas Adomėnas – kaip paprasti liudytojai, o Liberalų sąjūdžio narys Gintaras Steponavičius – kaip specialusis. Pastarasis šiuo metu yra sustabdęs narystę partijoje.

Prekyba poveikiu įtariamas „MG Baltic“ viceprezidentas Raimundas Kurlianskis. Koncerno nemalonumai šiuo atžvilgiu prasidėjo, kai su žymėtais pinigais (daugiau nei 100 tūkst. eurų) pernai buvo sulaikytas Liberalų sąjūdžio ekslyderis Eligijus Masiulis. Įtarimus STT yra pateikusi ir pačiam „MG Baltic“, kurio pagrindinis akcininkas – Darius Mockus.

STT domino, ar A.Butkevičius nepatyrė spaudimo, kai Vyriausybė sprendė dėl paminklo parinkimo vietos. Pasak ekspremjero, „MG Baltic“ valdybos narys Romanas Raulynaitis, pats šioje byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas, 2015 m. prašė Vyriausybėje priimti Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorę Birutę Kulnytę. A.Butkevičius teigė, kad susitikimas įvyko, jame dalyvavo ir R.Raulynaitis, tačiau jis buvęs „labai pasyvus“. B.Kulnytė pasisakė už tai, kad J.Basanavičiaus paminklas stovėtų K.Sirvydo skvere.

Šioje byloje STT liudijęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius viešai teigė, kad iš „MG Baltic“ buvo atėjęs signalas, jog nepastačius paminklo K.Sirvydo skvere vieta gali būti užstatyta. 2016 m. kovą Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė, kad J.Basanavičiaus paminklas turi stovėti prie Nacionalinės filharmonijos.

A.Butkevičius sakė „MG Baltic“ viceprezidento R.Kurlianskio nepažįstantis, o su koncerno valdybos nariu R.Raulynaičiu seniai pažįstamas, tačiau pastaruoju metu nebendraujantis.

STT domėjosi ir tuo, ar A.Butkevičius nesulaukė spaudimo dėl kelio Vilnius–Utena statybos. Seimas 2015 m. pabaigoje pritarė 170 mln. eurų vertės kelio Vilnius–Utena rekonstrukcijai viešosios ir privačios partnerystės būdu, tačiau rangos konkursas iki šiol nepaskelbtas, tai tikimasi padaryti šįmet.

Kovo pradžioje dėl įtarimų korupcija atleistas Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Daivis Zabulionis – Susisiekimo ministerija yra gavusi teisėsaugos informacijos apie neskaidrius jo ryšius su R.Kurlianskiu ir buvusiu statybos bendrovės „Kauno tiltai“ valdybos pirmininku Nerijumi Eidukevičiumi. STT duomenimis, D.Zabulionis buvo paskirtas į Automobilių kelių direkcijos vadovybę R.Kurlianskio ir N.Eidukevičiaus pastangomis ir tuometinio premjero A.Butkevičiaus patarėjui susisiekimo klausimais Dariui Jarmantavičiui rekomenduojant. D.Zabulioniui patikėta kuruoti viešuosius pirkimus.

STT šioje byloje apklausė ir konservatorių lyderis G.Landsbergį. Jo teigimu, domėtasi politiko susitikimais su R.Kurlianskiu. Šioje byloje kaip liudytojai apklausti kiti Seimo nariai, tarp jų – dauguma praėjusios kadencijos Seimo liberalų, konservatorius M.Adomėnas.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...