2011 Balandžio 07

Užsienis

“Al Qaeda” sugrįžta į Afganistaną

veidas.lt

Tarptautinio tinklo “al Qaeda” kovotojai pamažu grįžta į Rytų Afganistaną ir pirmą kartą per daug metų steigia ten savo bazes, pasinaudodami amerikiečių karių pasitraukimu iš tų rajonų, trečiadienį pranešė “The Wall Street Journal”.

Tokios tendencijos privertė smarkiai sunerimti Jungtinių Valstijų pareigūnus, kurie laikėsi nuomonės, kad “al Qaeda” pozicijos Afganistane labai susilpnėjo ir šalyje veikia vos kelios dešimtys tinklo kovotojų, rašo laikraštis, remdamasis neįvardytais amerikiečių, afganų ir talibų šaltiniais.

Rugsėjį JAV subombardavo “al Qaeda” kovotojų rengimo stovyklą Korangalo slėnyje ir nukovė dvi įtakingas tinklo figūras iš Saudo Arabijos ir Kuveito, dienraščiui sakė NATO vadovaujamos koalicijos atstovai. Pranešama, kad per amerikiečių naikintuvų ataką taip pat žuvo vienas labiausiai ieškomų Saudo Arabijos kovotojų.

Bombardavimas Korangalo slėnyje iliustruoja “al Qaeda” atgimimą Afganistane, kuris įvyko per pastaruosius šešis-aštuonis mėnesius, kaip tik tuo metu, kai JAV atitraukė savo karius iš nuošalių rytinių rajonų, nes manyta, kad jie strategiškai nesvarbūs.

JAV ir koalicijos pajėgų vadai sakė, kad jie nori sutelkti daugiau karių tankiai gyvenamuose rytiniuose rajonuose, o labiau kaimiškose vietovėse atsakomybę už saugumo užtikrinimą perduoti afganų pajėgoms.

JAV karininkai tikėjosi, kad talibai pasitrauks iš tų rajonų kautis su koalicinėmis pajėgomis kitur. Tačiau kovotojai liko, laikraščiui sakė aukšto rango amerikiečių karinis pareigūnas ir pridūrė: “Al Qaeda” sugrįžta”.

Pasak “The Wall Street Journal”, neaišku, kiek “al Qaeda” kovotojų sugrįžo į Afganistaną, bet kovotojai veikia Kunaro, Nuristano provincijose, taip pat kai kuriuose Nangarharo provincijos, kurioje yra Džalal Abado miestas, rajonuose. Nangarharo provincija eina vienas pagrindinių kelių, vedančių į šalį iš kaimyninio Pakistano.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...