2010 Rugsėjo 11

Vaiva Eringytė

Akušerės-ginekologės Vaivos Eringytės komentaras

veidas.lt

Objektyvių mokslinių tyrimų, ar iš tiesų lytinis brendimas dabar prasideda anksčiau, Lietuvoje atlikta nėra. Galime remtis tik užsienio duomenimis. Iš savo gydytojos praktikos negalėčiau tvirtinti, kad fiziologinis brendimas dabar daug ankstyvesnis. Niekas kol kas neatšaukė ribos, kad lytinį gyvenimą geriausia pradėti ne anksčiau kaip aštuoniolikos, kai veikia ne tik kūnas, bet jau ir protas.

Tik reikia suvokti, kad jūsų vaikas pradeda keistis gana anksti – mergaitėms pokyčių pradžia gali būti jau ir dešimtasis gimtadienis, likus maždaug dvejiem metams iki pirmųjų menstruacijų. Berniukams šie procesai paprastai prasideda kiek vėliau. Labai svarbu visada būti šalia savo vaiko, kalbėtis su juo apie tai, kas vyksta jo kūne, stengtis suprasti ir tai, kas dedasi jo galvoje. Nereikia tikėtis, kad šitą darbą už tėvus atliks mokykla.

Itin ankstyvus lytinius santykius aš laikau nuokrypiu nuo normos, jie ypač žalingi jaunoms mergaitėms. Per anksti panirusios į suaugusiųjų pasaulio problemas, jos tampa nevisavertės – sustoja jų siekių, interesų plėtra.

Man norisi barti tėvus, kurie suteikia visišką laisvę savo paaugliams. Ilgam palikti vieni namuose, neprižiūrimi, negaudami tėvų dėmesio, jie itin lengvai pasiduoda aplinkos įtakai. Matau, kad dažniausiai ankstyvus lytinius santykius skatina mergaičių draugystė su vyresniais vaikinais, narkomanais ir kitais asocialiais žmonėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...