2014 Birželio 10

Agresyvus keturkojų elgesys – tautos kompleksų išraiška

veidas.lt


Per pirmąjį 2014-ųjų pusmetį visoje Lietuvoje šunys apkandžiojo 746 asmenis, o 2013 m. šis skaičius siekė 4923. Deja, dėl iki šiol nesamo pavojingų šunų registro nežinome, kokių veislių šunys Lietuvoje savo dantis į darbą paleidžia dažniausiai.

Kaip “Veidą” patikino visuomenės sveikatos specialistas Giedrius Foktas, visiems nukentėjusiems nuo agresyvių keturkojų laiku suteikta medicinos pagalba ir skirta pasiutligės imunoprofilaktika. Tačiau ar normalu civilizuotoje valstybėje kentėti nuo tokių dažnų (2013 m. Vilniaus mieste šunys apkandžiojo 769, Kaune – 1011 asmenų) keturkojų antpuolių?
Pradėjus tyrimą pirmiausia į akis krinta tai, kad mūsų šalyje nėra statistikos, kiek ir kokių šunų laikoma. Jų registracija privaloma ne visose šalies savivaldybėse, o pavojingų šunų registras – dar tik parengiamosios stadijos. Kaimyninėje Latvijoje jis jau sėkmingai funkcionuoja. Tiesa, Lietuvoje yra agresyvių veislių sąrašas, bet registro nėra. O dauguma valstybių jau atsisako tokių sąrašų ir pereina prie registro.
Savivaldybių asociacijų atstovas Gediminas Vaičionis teigia, kad Lietuvoje tai įvyks ne anksčiau kaip 2016 m. Pasitikslinus, kodėl taip ilgai delsiama sukurti ir paleisti augintinių gyvūnų registro informacinę sistemą, pašnekovas motyvuoja, kad viską stabdo lėšų trūkumas.
Lietuvos kinologų draugijos (LKD) prezidentė Ramunė Kazlauskaitė tikina, kad pasaulyje nesame likę vieninteliai, besivadovaujantys kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašu. Jo iš savo žemių dar neišgyvendino ir vokiečiai, tačiau Latvijos, JAV, Italijos, Olandijos bei daugelio kitų valstybių gyvenime jo neliko.
Remdamasi kaimynų latvių pavyzdžiu R.Kazlauskaitė aiškina, kaip funkcionuoja registras: “Šuo, apkandžiojęs žmogų, iš karto patenka į pavojingų šunų registrą. Šuns psichika įvertinama sukvietus komisiją, kuri ir sprendžia, koks turėtų būti tolesnis keturkojo likimas. Jei nustatoma, kad šuo kelia pavojų visuomenei, jo šeimininkui yra privalomi kursai ir tam tikri šuns laikymo apribojimai: šuo vedžiojamas su liemene, o jo šeimininkas negali tuo pat metu vesti dviejų šunų. Baisiausia, kas gali laukti keturkojo, yra užmigdymas, bet jo nė vienam iš kaimynų latvių šunų dar neprireikė.”

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...