2011 Sausio 23

Afganistanas

Afganistane susitarta dėl inauguracijos

veidas.lt

Afganistano prezidentas Hamidas Karzai (Hamidas Karzajus) sudarė susitarimą su maištavusiais įstatymų leidėjais, kuris, regis, užkirs kelią galimai konstitucinei krizei dėl jo plano atidėti naujojo parlamento inauguraciją, šeštadienį sakė parlamentarai.

Atrodo, kad H.Karzai sutiko inauguruoti parlamentą trečiadienį, nors šią savaitę ir sakė, kad atideda šį veiksmą mėnesiui. Sutikdamas neatidėti inauguracijos prezidentas išvengia konfrontacijos su įstatymų leidėjais, grasinančiais pradėti dirbti be jo.

Mainais parlamentarai, kaip tikimasi, sutiks gerbti sprendimus, kuriuos priims Aukščiausiojo Teismo specialusis tribunolas, įsteigtas sukčiavimo atvejams per rugsėjo rinkimus svarstyti.

Susitarimas buvo pasiektas kitą dieną po to, kai Jungtinės Valstijos ir Jungtinės Tautos (JT) sukritikavo planą atidėti parlamento inauguraciją ir paragino parlamentą susirinkti kaip galima greičiau, taip padidindamos spaudimą prezidentui.

Pasipiktinę deputatai atvirai ignoruodami prezidento poziciją grasino sekmadienį inauguruoti parlamentą be jo. Ta data buvo numatyta iš pradžių.

Parlamentarų ir prezidento nesutarimai yra susiję su rugsėjį įvykusių ir sukčiavimo temdytų parlamento rinkimų rezultatais, pagal kuriuos per mažai atstovaujama puštūnams, tradiciškai palaikantiems H.Karzai.

Nors puštūnai – istoriškai galingiausia Afganistano grupė – sudaro maždaug 42 proc. visų afganų, manoma, kad tarp naujųjų parlamentarų yra tik 32 proc. jų išrinktų atstovų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...