2010 Balandžio 06

Afganistanas

Afganistano prezidentas pagrasino susivienyti su Talibanu

veidas.lt

Afganistano prezidentas Hamidas Karzai (Hamidas Karzajus) savaitgalį pagrasino nutraukti politinį procesą ir prisidėti prie Talibano, jeigu toliau bus spaudžiamas iš užsienio vykdyti reformas, pirmadienį sakė keli parlamento nariai.

Šis neįprastas H.Karzai pareiškimas nuskambėjo už uždarų durų vykusiame susitikime su pakviestais įstatymų leidėjais. Susitikimas įvyko praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Afganistano lyderis išprovokavo diplomatinį skandalą, pareiškęs, kad dėl klastojimų per praeitais metais vykusius ginčijamus prezidento rinkimus kalti užsieniečiai.

Įstatymų leidėjai pastarąjį šalies vadovo pareiškimą vadino vien hiperbole, tačiau tikėtina, kad tie žodžiai dar labiau pablogins H.Karzai reputaciją. Afganistano prezidentas, kurio šalyje yra dislokuota dešimtys tūkstančių NATO ir JAV karių, kovojančių su sukilėliais ir stiprinančių jo vyriausybę, laikomas nenuosekliu politiku, kuris nesugeba pabrėžti savo valdžios, neužsipuldamas savo sąjungininkų užsienyje.

“Jis sakė: “Jeigu patirsiu užsienio spaudimą, galiu prisidėti prie Talibano”, – nurodė įstatymų leidėjas Farooqas Marenai (Farukas Marenajis), atstovaujantis rytinei Nangarharo provincijai.

“Jis sakė, kad maištas (tokiu atveju) virstų pasipriešinimu”, – pridūrė F.Marenai, turėdamas omenyje, kad kovotojų judėjimas galėtų būti laikomas pasipriešinimu užsienio okupacijai, o ne sukilimu prieš išrinktą vyriausybę.

Įstatymų leidėjas pasakojo, kad H.Karzai atrodė nervingas ir nuolat reikalavo pasiaiškinti, kodėl parlamentas praėjusią savaitę atmetė reformas, kurios būtų sustiprinusios prezidento įtaką šalies rinkimų institucijoms.

Kiti du parlamento nariai sakė, kad H.Karzai dukart grasino prisidėti prie kovotojų.

Įstatymų leidėjai, kurie pageidavo likti anonimais, baimindamiesi politinio susidorojimo, sakė, kad H.Karzai taip pat atmetė pastabas, kad jo komentarai galimai pakenkė Kabulo santykiams su JAV. Prezidentas sakė jiems, kad jau paaiškino savo poziciją, šeštadienį kalbėdamasis telefonu su JAV valstybės sekretore Hillary Clinton (Hilari Klinton).

Vašingtonas H.Karzai komentarus pavadino keliančiais nerimą.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Robertas Gibbsas (Robertas Gibsas) sakė, kad H.Karzai grasinimai pasitraukti iš politinio proceso ir prisidėti prie Talibano sukilėlių, jeigu tebebus spaudžiamas Vakarų šalių, kurios jį ragina reformuoti vyriausybę, kelia nerimą.

“Amerikos žmonių vardu reiškiame nusivylimą dėl šių pastabų”, žurnalistams sakė R.Gibbsas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...