2010 Balandžio 29

AC/DC koncertas

AC/DC koncertuos Lenkijoje

veidas.lt

"Veido" archyvas

Po septynerių metų į koncertinį turą išsiruošusios grupės laukia išsiilgę gerbėjai

Į Lenkiją, kurioje po pasaulį keliaujanti legendinė roko grupė AC/DC gegužės 27-ąją surengs savo koncertą, jau rengiasi nemenkos gerbėjų pajėgos iš Lietuvos.

Po septynerių metų pertraukos į pasaulinį turą “Black Ice” 2008-aisiais išsirengę muzikantai į Lietuvą neužsuks, bet lietuviai jau aktyviai perka bilietus į kaimyninėje šalyje vyksiantį koncertą. Autobusais į koncertą Varšuvoje vežančių bendrovių atstovai tvirtino, kad lietuviai šia kelione labai domisi.

“Važiuoja šimtai žmonių. Ši kelionė labai populiari – viena iš populiaresnių, palyginti su kitomis kelionėmis į užsienio grupių koncertus”, – sakė šią išvyką organizuojančios bendrovės “Gero laiko zona” projektų vadovas Aidas Abromaitis.

Bendrovių atstovų pastebėjimu, pastaraisiais metais didesnio lietuvių susidomėjimo sulaukė tik išvykos į Madonnos koncertą ir į AC/DC pasirodymus pernai, mat naują albumą pristatanti grupė 2009-aisiais irgi buvo atklydusi iki Europos. Pernai autobusai iš Lietuvos gerbėjus vežė į Suomiją ir Čekiją.

“AC/DC daug metų nekoncertavo, be to, nežinia, kiek ji dar gyvuos, todėl kiekvienas gerbėjas skuba ją, dar koncertuojančią, pamatyti”, – dėstė A.Abromaitis.

Kelionių agentūra “Litaura” į koncertą Lenkijoje jau renka trečią autobusą, o per “Tiketą” platinti bilietai į AC/DC pasirodymą kaimyninėje šalyje buvo parduoti jau balandžio 2-ąją.

Apie 50 žmonių grupę vežančios bendrovės “Pramogų fortas” atstovai pastebi, kad gausiausiai renkasi vyresnio amžiaus žmonės – dauguma tie patys, kurie vyko į koncertą ir pernai. Tarp jų daugiausiai keturiasdešimtmečių ir vyresnių gerbėjų, beje, planuojančių kartu pasiimti ir savo vaikus. Ne veltui užsienio žurnalistai sako, kad metus žvilgsnį į koncerto auditoriją tampa aišku, jog AC/DC, kaip jokia kita grupė, lengvai peržengė kartų slenkstį – jų gerbėjams yra nuo šešerių iki šešiasdešimties metų.

Į AC/DC koncertą Varšuvoje vešiantys agentūrų autobusai išvyks gegužės 27-osios rytą, o atgal parveš po paros. Kelionė su stovimu bilietus kainuoja apie 400 Lt. Beje, nemažai lietuvių į koncertą planuoja vykti savarankiškai automobiliais.

Vokalistas svarsto apie pasitraukimą

2008 m. paskelbę apie koncertus, skirtus naujausiam penkioliktam studijiniam albumui “Black Ice” pristatyti, AC/DC muzikantai sulaukė neįtikėtinos sėkmės – bilietai į pirmuosius aštuoniolika koncertų JAV buvo išparduoti per rekordiškai trumpą laiką.

Ir nėra čia ko stebėtis, nes nors grupės narių vidutinis amžius – šešiasdešimt metų, energijos scenoje jiems netrūksta. Į savo pasirodymus AC/DC ir dabar įpina šou elementų – koncerto pradžią paskelbia scenoje išsirikiavusių patrankų šūviai, vokalistas Brianas Johnsonas supasi virš scenos ant didelio varpo, scenoje stovi tikrojo dydį atitinkantis garvežys. Paprastai koncerto metu skamba žinomiausios dainos, tokios kaip “Rock N’ Roll Train”, “Dirty Deeds Done Dirt cheap”, “Thunderstruck”, “Hell’s Bells”, “You Shook Me All Night Long” ir kt.

“Pasakyti, kad hitų kupinas Australijos grupės šou buvo aukščiausio lygio spektaklis, reikštų jį sumenkinti. Ši grupė vis dar gali surengti nesenstantį “rock and roll” šou”, – po koncerto Amerikoje tvirtino “Journal Sentinel” apžvalgininkas Erikas Ernstas.
Priminsime, kad AC/DC grupę dar 1973 m. subūrė Australijoje gyvenę broliai gitaristai Malcolmas ir Angus Youngai. Tiesa, jau 1980 m., vokalistui ir dainų autoriui Bonui Scottui mirus dėl apsinuodijimo alkoholiu, grupė atsidūrė kryžkelėje. Bet netrukus prie jos prisidėjo dabartinis vokalistas B.Johnsonas ir tais pačiais metais grupė išleido geriausią komerciniu požiūriu savo albumą “Back in Black”.

Iš viso per tris dešimtmečius AC/DC pardavė daugiau kaip 150 mln. albumų kopijų – 70 mln. jų vien JAV – ir tapo viena iš penkių daugiausiai albumų pardavusių grupių JAV muzikos istorijoje.

Užsienio žiniasklaida pranešė, kad 61-erių metų vokalistas B.Johnsonas jau kalba apie pasitraukimą, tačiau sutiko likti kartu iki 2011-ųjų, kol baigsis “Black Ice” pasaulinis turas ir grupė pasirodys suplanuotuose festivaliuose.

“Nenoriu, kad žmonės, pamatę mane ant scenos, sakytų: “O, vargšelis senas šiknius, jį vis dar vežasi kartu!” Aš stengiuosi išlikti sveikas ir man patinka būti grupės dalimi, bet kiti vaikinai yra tik penkiasdešimtmečiai. O aš šiame būryje esu senas šuo”, – prisipažino apie pasitraukimą svarstantis muzikantas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. skaiste skaiste rašo:

    o kur bilietus parduoda?????


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...