2016 Birželio 08

AB „Smiltynės perkėla“ planuose – naujas bendrovės veidas

veidas.lt

Renata Baltrušaitytė

Apie eismo situaciją Smiltynės perkėloje keliautojai realiu laiku bus informuojami per išmaniąją programėlę.

Keleivių pamėgtas maršrutas Klai­pė­da–Juodkrantė–Nida–Juodkrantė–Klaipė-da, aptarnaujamas greitaeigiu katamaranu „Smiltynė“, prieš savaitę pradėjo naują vasaros sezoną. Susisiekimo su Kuršių nerija alternatyva pernai bendrovei uždirbo 10 proc. daugiau pajamų nei 2014 m. Ypač laivą „Smiltynė“ vertina keleiviai, neabejingi ekologiniam turizmui, nes už dviračių perkėlimą mokėti papildomai nereikia. Pernai nuo 2015 m. gegužės 23 d. iki rugsėjo 30 d. maršrutu Klaipė­da–Juod­kran­tė–Nida ir atgal pasinaudojo 14,1 tūkst. keleivių.

„Smiltynės“ keleiviai laive gali laisvai naudotis belaidžiu interneto ryšiu, už simbolinį mokestį užsisakyti apie praplaukiamas vietoves pasakojantį audiogidą.

Šiemet populiaraus maršruto bilietų kainos nekils. Kaip ir kiekvienais metais, skatinant įsigyti bilietus iš anksto internetu www.keltas.lt, laive perkamam bilietui bus taikomas administracinis mokestis. Tuo siekiama, kad bendrovės klientai kelionę mariomis planuotų iš anksto, nesudarydami eilių prie laivo ir kartu netrikdydami kelionės grafiko.

Keleiviai bilietus, kaip ir anksčiau, galės įsigyti Senosios perkėlos kasose (Šiauriniame rage, Klaipėdoje). Jais, kaip ir kiekvienais metais, taip pat prekiaus Klaipėdos, Nidos, Palangos ir kitų miestų turizmo informacijos centrai.

Nuolaidų sistema nesikeis: džiaugtis pigesne kelione galės keturių ir daugiau asmenų grupės, keleiviai su vaikais, turintieji negalią bei vyresni nei 70 metų amžiaus senjorai.

„Smiltynės“ keleiviai laive gali laisvai naudotis belaidžiu interneto ryšiu, už simbolinį mokestį užsisakyti apie praplaukiamas vietoves pasakojantį audiogidą lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių kalbomis, mėgautis maistu ir gėrimais laivo bare.

Laivas visą vasarą kursuos du kartus per dieną nuo Senosios perkėlos krantinės Danės upėje.

Naujoji perkėla keis savo veidą

Galvodama apie keleivių poreikius, AB „Smiltynės perkėla“ ketina pertvarkyti Naujosios perkėlos teritoriją. Planuojama darbus pradėti jau šį rudenį, sumažėjus poilsiautojų. Šiuo metu vyksta automobilių stovėjimo aikštelės projektavimo darbai. Paskelbtas pakrovimo tiltelių projektavimo konkursas, o sulaukus statybos leidimo bus skelbiamas ir rangos darbų konkursas.

Per pirmąjį etapą turėtų būti pertvarkytas visas privažiavimo iki keltų kelias, kad juo galėtų naudotis daugiau automobilių.

Planuojami keli Naujosios perkėlos rekonstrukcijos etapai. Per pirmąjį etapą turėtų būti pertvarkytas visas privažiavimo iki keltų kelias, kad juo galėtų naudotis daugiau automobilių. Turėtų atsirasti ir daugiau bilietų kasų. Per antrąjį etapą bus imtasi priemonių, leidžiančių padidinti automobilių įvažiavimo ir išvažiavimo greitį. Planuojama į keltus ir iš jų judėti dviem eismo juostomis. Ir pagaliau per trečiąjį etapą bus imtasi naujo keleivių aptarnavimo pastato su administracinėmis patalpomis statybų. Anksčiau jų imtis neleidžia būtinos šiuo atveju teritorijos detaliojo plano pakeitimų procedūros, kurios jau pradėtos.

Bus pokyčių ir Smiltynėje anapus Kuršių marių, kur perkėlos teritoriją tvarko Lietuvos automobilių kelių direkcija. Čia taip pat netrukus bus pradėtas automobilių stovėjimo aikštelės rekonstrukcijos ir gatvės Smiltynėje atnaujinimo darbų projektavimas. Jau dabar parengti operatyviai atnaujinantys informaciją pagal realias eismo sąlygas elektroniniai ženklai, šiuo metu vyksta jų derinimas. Tokiais ženklais prie perkėlos Neringos pusėje atvykę keleiviai bus informuojami apie keltų darbą, eiles, apytikrį laukimo laiką ir t.t.

Jau netrukus AB „Smiltynės perkėla“ pasiūlys dar vieną naujovę: tokią pat informaciją, parsisiuntę į savo išmaniuosius telefonus nemokamą oficialią programėlę „keltas.lt“, realiuoju laiku galės matyti visi pajūryje keliaujantieji ar tik ketinantieji keliauti. Jie taip pat bus informuojami apie keltų tvarkaraščius ir kainoraščius, prie perkėlos susidariusias automobilių eiles bei apytikrį laukimo laiką jose. Vėliau paslaugų spektras mobiliojo interneto erdvėje bus dar labiau išplėstas.

AB „Smiltynės perkėlos“ įvertinimai

2015 m. birželio 8 d. AB „Smiltynės perkėla“ tapo Tarptautinės viešojo transporto asociacijos (Union Internationale des Transports Publics, UITP) nare. Narystė šioje asociacijoje suteikia galimybę paslaugų asortimento ir inovatyvumo patirties pasisemti iš kitų panašią veiklą vykdančių kompanijų visame pasaulyje. Tikimasi įgytą patirti panaudoti plėtojant susisiekimo vandens autobusais idėją Kuršių mariose, Klaipėdoje.

Pernai rugsėjį atliktas bendrovės integruotos kokybės, aplinkos apsaugos ir darbuotojų saugos bei sveikatos vadybos sistemos išorinis auditas, po kurio bendrovė buvo sėkmingai persertifikuota.

Įvertintas atsakingas bendrovės požiūris į savo darbuotojus: nuolatinis dėmesys jų kvalifikacijos kėlimui ir saugių, kokybiškų bei patrauklių darbo vietų kūrimui.

2015 m. gruodžio 1 d. vykusioje Na­cionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (NAVA) ceremonijoje AB „Smiltynės perkėla“ tarp mažų ir vidutinių šalies įmonių pripažinta 2014 metų darboviete. Taip įvertintas atsakingas bendrovės požiūris į savo darbuotojus: nuolatinis dėmesys jų kvalifikacijos kėlimui ir saugių, kokybiškų bei patrauklių darbo vietų kūrimui.

Šių metų kovą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykusioje parodoje „Sveikata 2016“ AB „Smiltynės perkėla“ įteiktas „Sveikiausios įmonės 2015“ apdovanojimas. Juo pažymėtos nuoseklios bendrovės pastangos kurti palankų psichologinį mikroklimatą kolektyve bei skatinti darbuotojus rūpintis savo sveikata.

Užs. Nr. VPL1048

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...