2010 Lapkričio 04

Švietimas

A. Šedžius siūlo didinti mokinio krepšelį

veidas.lt

Seimo narys Andrius Šedžius nesutinka su Finansų ministerijos pozicija 2011 metais nustatyti dabar galiojantį Mokinio krepšelį – 3310 litų ir siūlo jį padidinti iki 3374 litų.

“Mokinio krepšelio metodikoje yra nustatytas vidutinis sąlyginis pedagogo tarifinio atlyginimo koeficientas, kuris yra viena iš dedamųjų dalių apskaičiuojant Mokinio krepšelį skirtą vienam mokiniui. Šis koeficientas nebuvo didinamas jau ketverius metus, nors kasmet mokytojai kelia savo kvalifikacijas. Pavyzdžiui, per 2008–2009 mokslo metus mokytojų metodininkų skaičius padidėjo beveik 5 procentais, nors bendras mokytojų skaičius mažėjo”, – sakė parlamentaras.

Seimo nario teigimu, neatitikimai tarp Mokinio krepšelio metodikoje numatyto koeficiento ir realaus vidutinio tarifinio atlygio koeficiento fiksuojami ne vienoje šalies savivaldybėje.

“Pavyzdžiui, Šiaulių miesto pedagogų vidutinis tarifinio atlygio koeficientas yra 13,38. O Mokinio krepšelio metodikoje nustatytas koeficientas – tik 12, 75″, – pažymėjo A. Šedžius.

Kaip sakė parlamentaras, planuodama Mokinio krepšelio sutartinio mokinio kainą 2011 metais, Finansų ministerija buvo numačiusi 3374 litų sumą, tačiau dabar siūlo palikti esamą Mokinio krepšelio dydį – 3310 litų. Jei bus paliktas dabar galiojantis Mokinio krepšelio dydis, mokytojų tarifinio atlygio koeficientas ir kitąmet nebus padidintas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...