2010 Lapkričio 03

Etikos sargai

A. Salamakinas pažeidė Seimo statutą

veidas.lt

Seimo etikos sargai savo vadovą socialdemokratą Algimantą Salamakiną dėl jo pasisakymų apie “tvarkietį” Remigijų Ačą pripažino pažeidus Seimo statutą ir politikų elgesio kodeksą.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį tokį sprendimą priėmė 6 komisijos nariams balsavus už.

A.Salamakinas sakė liekantis ties savo pozicija, jog komentuodamas dėl R.Ačo kelionės į Tailandą nei Statuto, nei Valstybės tarnautojų ir politikų elgesio kodekso nepažeidė ir sprendimą sakė esant politiniu.

“Aš dar kartą lieku prie savo nuomonės, nes Konstitucinio Teismo sprendimas vienareikšmiškai sako, kad tarpsesijinis laikotarpis nėra atostogų metas, ir jeigu Seimo narys nori iš vykti iš Lietuvos, privalu prašyti Seimo valdybos sprendimo”, – po komisijos posėdžio žurnalistams sakė A.Salamakinas.

Seimo senbuvis sako nesibaiminantis, jog komisijos priimtas sprendimas gali tapti priežastimi jį versti iš EPK vadovo posto.

“Komisija laisva man reikšti nepasitikėjimą, šalinti iš pareigų, aš lieku prie savo nuomonės, aš ramus kaip visada. O komisijoj kartais būna ir politinių sprendimų, aš tą irgi dabar pastebėjau, kad tai buvo daugiau politinis sprendimas nei, sakykime, teisinis”, – sakė A.Salamakinas.

R.Ačas A.Salamakiną apkaltino jį apšmeižus ir melavus pačiai Etikos ir procedūrų komisijai. R.Ačas į EPK kreipėsi dėl A.Salamakino žodžių, kuriais jis be Seimo valdybos leidimo į Tailandą išvykusį Seimo narį apkaltino savavaliavimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...