2011 Birželio 07

A.Paleckis teisme pareiškė nesuprantantis kaltinimo

veidas.lt

BFL

Dėl Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimo teisiamas Socialistinio liaudies fronto lyderis Algirdas Paleckis antradienį teisme pareiškė nesuprantantis kaltinimo esmės, bet sutiko duoti parodymus. Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pirmą kartą nagrinėja bylą dėl Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimo.

A.Paleckis teisme teigė kaltės nepripažįstąs, nes neturėjęs tikslo apšmeižti Sausio įvykių aukų. Jis pareiškė užjaučiąs jų artimuosius. Kita vertus, prieštaringai vertinamos partijos lyderis tvirtino turįs liudytojų, kurie gali patvirtinti jo žodžius, kad 1991 metų sausio 13-ąją “savi šaudė į savus”. Kaip jo žodžių patvirtinimą, A.Paleckis nurodė ir dabar jau mirusio rašytojo Vytauto Petkevičiaus knygą “Durnių laivas”.

Liudytoju apklaustas buvęs pirmasis krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius tvirtino, kad ką tik nepriklausomybę atkūrusios valstybės vadovai suprato, jog “sovietai planuoja agresiją”, todėl ruoštasi priešintis. Tačiau A.Butkevičius pabrėžė, kad pasipriešinimas turėjo būti neginkluotas, “kad lietuviams nebūtų prilipdyta teroristų etiketė”. “Pasauliui norėjome parodyti, kad norime gyventi laisvoje valstybėje”, – sakė liudytojas.

Tvirtinimus, jog esą į beginklius žmones nuo aplinkinių namų stogų šaudė nežinomi šauliai, A.Butkevičius pavadino mitu. Prieš posėdį prie teismo pastato Laisvės prospekte protestavo apie pusšimtis A.Paleckį palaikančių žmonių. A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną “saviškiai šaudė į savus”.

Politikui gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...