2011 Rugpjūčio 17

A. Merkel ir N. Sarkozi ragina euro zoną būti vieninga

veidas.lt

AFP
Antradienį Paryžiuje susitikę Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai paragino euro zoną būti vieninga kovojant su skolų krize, praneša naujienų agenūros ir  BBC televizija.

Spaudos konferencijos metu Vokietijos kanclerė Angela Merkel  ir Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi ragino euro zoną kur kas glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant ekonomikos ir biudžeto klausimus.

A. Merkel teigė, kad tolimesnė integracija vyks laipsniškai. Šalių lyderiai taip pat gynė mokestį už finansines operacijas. Anot jų, taip būtų galima padidinti įplaukas.

N. Sarkozi ir A. Merkel taip pat sakė, kad nori, jog 17 euro zonos šalių vyriausybių vadovai susitiktų du kartus per metus, o susitikimams pirmininkautų Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompėjus.

Atsakydama į žurnalistų klausimus A. Merkel dar kartą atmetė bendrų euroobligacijų išleidimą kaip krizės sprendimo būdą. Anot jos, šis žingsnis galimas tik tolimoje ateityje.

Rinkos neigiamai reagavo į spaudos konferenciją. Kai kurie investuotojai teigė, kad tikėjosi svarbesnių pranešimų.

Antradienį Prancūzijos ir Vokietijos vadovai išdėstė planus sukurti pirmąją “tikrąją Europos ekonominę vyriausybę”, kuriai vadovautų vienas paskirtas vadovas.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel  ir Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi apie tokius planus pranešė po dviejų valandų skubaus susitikimo. Jie, be to, paragino sugriežtinti apribojimus valstybių narių biudžetų deficitams. N. Sarkozi taip pat užsitikrino A. Merkel paramą naujam mokesčiui už visas tarptautines finansines operacijas.

N. Sarkozi pabrėžė, kad svarbiausia yra planas “sukurti tikrą Europos ekonominę vyriausybę”, o A. Merkel tikino, kad norint apsaugoti eurą “reikia labiau suderinti finansinę ir ekonominę politikas”.

“Mes atgausime prarastą pasitikėjimą. Būtent todėl mes sieksime pagerinti bendradarbiavimo kokybę euro zonoje”, – pažymėjo A. Merkel. Europos ekonominės vyriausybės vadovu turėtų tapti dabartinis Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompėjus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...