2015 Vasario 03

A.Margelis: „Investuotojų keliai ves į Lazdijus“

veidas.lt


Šiais metais Lazdijų krašte veiklą pradės unikalūs projektai, kurie leis sukurti daugiau naujų darbo vietų, skatins vietinių gyventojų užimtumą, pritrauks daugiau investicijų, didins šio krašto žinomumą. Apie artimiausius planus kalbamės su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu.

 

Auksė Lankaitytė

 

– Gerbiamasis mere, Lazdijų kraštas per dešimtmetį beveik neatpažįstamai pakeitė savo veidą – atnaujinta daugybė viešųjų pastatų, pritaikytų bendruomenės reikmėms, sutvarkyta infrastruktūra. Kokie tolesni jūsų planai?
A.M.: Pirmiausia, žinoma, laukia pirmieji tiesioginiai mero rinkimai. Tikiu, kad žmonės palankiai įvertins visos mūsų komandos ligšiolinę veiklą ir galėsime tęsti pradėtus darbus, ieškoti naujų galimybių kurti darbo vietas, pritraukti investicijų.

Mano įsitikinimu, pastaruoju metu Lazdijų rajonas tarsi įgyja naują kvėpavimą ir tampa vis patrauklesnis investuotojams, atrandantiems pasienio regiono pranašumus, kurių didžiausias yra darbštūs žmonės, norintys gyventi ir dirbti savame krašte, o valdžios pareiga – sudaryti jiems sąlygas tą daryti.

Lazdijų rajonas atviras kiekvienam potencialiam investuotojui, kiekvienam idėjų turinčiam žmogui, ir labai smagu, kad tokių žmonių sulaukiame vis daugiau.

– Jau šį rudenį Lazdijų rajone bus atidarytas didžiausias viščiukų perinimo inkubatorius Lietuvoje. Kaip jums pavyko pritraukti investuotojų šiai idėjai realizuoti?
A.M.: Esu įsitikinęs, kad bet kokios idėjos pirmiausia turi būti naudingos kraštui ir žmonėms. Šis projektas būtent toks. Mes tikėjome „paukščių rojaus“ idėja ir daug dirbome, kad ji taptų kūnu. Pats su būsimu investuotoju važinėjau po rajoną ir aprodžiau septynis objektus, tinkamus šiam verslui pradėti. Operatyviai buvo sutvarkyti visi reikalingi dokumentai, nesukuriant dirbtinių kliūčių. Kaip jau sakiau, mūsų užduotis – sudaryti palankias sąlygas verslui kurti ir naujoms darbo vietoms steigti. Be abejo, Lazdijus pasirinkęs verslininkas, buvęs Seimo narys Jonas Jagminas, ir pats suprato, kokia strategiškai gera vieta yra Lietuvos ir Lenkijos pasienis.

Jau šį rudenį duris atversianti didžiausia Lietuvoje paukščių perykla, kurioje kasmet bus išperinama keliasdešimt milijonų viščiukų, – pirmasis tokio masto projektas šalyje. Tai ne tik papildomos darbo vietos mūsų rajono gyventojams, bet ir galimybė užsidirbti vištų augintojams. Jau tariamės su verslininku, kad kiaušiniai perinimui būtų superkami iš mūsų rajono ūkininkų.
Teko girdėti, kad planuojate pasiūlyti naujovių ir mėsinių galvijų augintojams. Kokios jos?
A.M.: Lazdijų krašte kartu su investuotoju iš Vokietijos Ernstu Friedrichu Baumeriu plėtojamas projektas „5000 aubrakų Lazdijams“ jau įgavęs pagreitį. Vienas artimiausių planų – įkurti modernią mėsos perdirbimo įmonę. Sukūrus visą grandinę paslaugų – nuo augintojų iki skerdyklos ir perdirbėjų, ūkininkams bus užtikrinamas didžiausias pelnas.

Mėsinės gyvulininkystės plėtojimas svarbus, nes mūsų krašto žemės nėra derlingos, negalime konkuruoti su kitais augalininkystės atstovais. Realią naudą rajono ūkininkai pajuto susijungę į kooperatyvą, jų parduodamos produkcijos kaina už kilogramą padidėjo net 21 proc.

– Turite idėją, kad Lazdijų regione veikiančios įstaigos ir įmonės pirktų tik šiame rajone pagamintą produkciją. Kaip tai planuojate pasiekti?
A.M.: Turime būti savo krašto patriotai visomis prasmėmis: jį mylėti, puoselėti, padėti vieni kitiems. Tai yra tikrasis bendruomeniškumas. Pradėti reikia nuo paprastų dalykų, kurie dažnai mažiausiai kainuoja, bet neretai sunkiausiai pasiekiami, nes jie priklauso nuo žmogaus mąstymo. Todėl pirmiausia reikia ugdyti žmogaus suvokimą, kad pirkdamas tai, kas sukurta, užauginta jo krašte, jis prisideda prie to krašto gerovės.

Daugelis mano, kad įsigyti prekę kitur yra pigiau, tik ne visuomet įvertina, jog nuvykti, pavyzdžiui, į Lenkiją irgi kainuoja. Todėl skatinsime mūsų kraštiečius pirkti Lazdijuose pagamintą prekę ir palaikyti mūsų krašto verslininkus, ūkininkus. Juk kitose šalyse žmonės skatinami pirkti savo krašto produkciją. Kuo mes prastesni? Esu įsitikinęs, kad pasaulį reikia pradėti gerinti kiekvienam nuo savęs, tai ir pradėsime!

Lazdijų kraštas taip pat garsėja savo ežerų, turizmo objektų gausa. Kaip planuojate į rajoną privilioti dar daugiau turistų?

A.M.: Mes siekiame plėtoti ne tik poilsinį, bet ir gydomąjį turizmą. Ne paslaptis, kad į modernų ir namus savo jaukumu primenantį Lazdijų ligoninės akušerijos-gimdymo skyrių atvyksta gimdyvės ne tik iš gretimų rajonų, bet ir Lenkijos, net Egipto. Vadinasi, principingai priimtas sprendimas neleisti uždaryti šio skyriaus atsipirko su kaupu.

Be abejo, dėmesio skiriame ir turistų pritraukimui į švara ir tyrais ežerais garsėjantį mūsų kraštą. Sutvarkytos miesto ir rajono viešosios erdvės, įrengti paplūdimiai su visa kokybiškam poilsiui reikalinga infrastruktūra. Artimiausiu metu planuojame dar aktyviau panaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

Dar vienas turistų, žirginio sporto mėgėjų traukos objektas – modernus Lazdijų hipodromas, kuriame rengiamos tarptautinio lygio varžybos. Štai dabar intensyviai ruošiamasi artėjančioms Vasario 16-osios minėjimo – Tradicinėms tarptautinėms ristūnų žirgų lenktynėms.

Tai tik dalis vizijų. Turime daugiau tikslų, kaip puoselėti bei populiarinti Lazdijų kraštą, ir atkakliai siekiame juos paversti tikrove.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...