2010 Liepos 19

Atminimas

A.M.Brazausko vardu siūloma pavadinti hidroelektrinę

veidas.lt

Iki rugsėjo pradžios opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ketina apibendrinti ir pateikti savo siūlymus, kaip, jos manymu, reikėtų įamžinti pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą. Vienas iš siūlymų – jo vardu pavadinti Kauno hidroelektrinę (HES).

LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius BNS sakė, kad pirmadienį per partijos prezidiumo posėdį ketinama suformuoti A.M.Brazausko atminimo komisiją ir jos pirmininku paskirti Seimo vicepirmininką Česlovą Juršėną.

Anot socialdemokratų lyderio, siūlymai, kaip įamžinti buvusio šios partijos pirmininko, prezidento, ekspremjero atminimą plūsta nuolat.

Praėjusią savaitę Klaipėdoje A.Butkevičius susitiko su skulptoriumi Vytautu Karčiausku, kuris pasiūlė keletą variantų, kaip įamžinti A.M.Brazausko atminimą.

“Šis skulptorius yra išlydęs prezidento pėdą. Siūlome prie Prezidentūros įkurti visų Lietuvos prezidentų parką. Jame būtų galima eksponuoti ir A.M.Brazausko pėdą”, – svarstė socialdemokratų lyderis.

Anot jo, dar vienas siūlymas – A.M.Brazausko vardu pavadinti Kauno HES.

“Jis statė šią hidroelektrinę, tai jo pirmoji darbovietė”, – sakė A.Butkevičius.

Taip pat galvojama atkurti A.M.Brazausko labdaros ir paramos fondo veiklą, rugsėjį, per prezidento gimtadienį, surengti konferenciją.

LSDP pirmininko teigimu, iki rugsėjo pradžios turėtų būti apsispręsta, kuriuos įamžinimo variantus teikti partijos vardu.

A.M.Brazausko atminimą ketina įamžinti ir jo vaikystės bei jaunystės miestų – Rokiškio bei Kaišiadorių – savivaldybės.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988-1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Ads Ads rašo:

  Bufetavos klyną brazausko vardu pavadinkit, raudonskriai.

 2. Kysa Kysa rašo:

  Geriausia pavadinti “A M B”

 3. kaunietė kaunietė rašo:

  Raudonskūriams reiktų pavadinti ,,Draugystės” viešbutį Brazausko vardu, kaip simbolį iš išvogtos Lietuvos turto.Keista , kad AMB-alo nepasiūlė paskelbti ,,Šventuoju”, bet čia bažnyčia pamaišė. Spaudai mesta tiek išvogtų lėšų, kurioje tik tiek išrėkta ,,Aš, AŠ , AŠ….visais laikais komuniagos kėlė pasišlykštėjimą. a.a. Brazauskui jau ir nebuvo taip svarbu, kaip komuniagoms iš jo priešmirtinės agonijos ir laidotuvių proceso pasidaryti priešrinkiminę agitaciją. Vistiek vėliau ar anksčiau jiems krachas ateis…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...