2016 Sausio 21

Kaip Kremlius šalina savo priešus

A.Litvinenkos nužudymas: 5 faktai

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Britai paviešino buvusio Rusijos specialiųjų tarnybų pareigūno 43-ejų Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo 2006 m. tyrimo išvadas, kurios patvirtina įtarimus, kad už nusikaltimo stovėjo Rusijos valdžios elitas. Pateikiame 5 svarbiausius tyrimo faktus:

1. A.Litvinenka nužudymas, tikėtina, buvo patvirtintas pačio Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

N.Patruševas (kairėje) ir V.Putinas / "Scanpix" nuotr.

“Manau, kad Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) operaciją nužudyti poną Litvinenką tikėtina buvo patvirtinta Nikolajaus Patruševo (tuometinis FST vadovas) ir prezidento Putino”, – sakoma tyrimo išvaduose.

2. A.Litvinenka buvo nužudytas, nes emigravęs iš Rusijos atskleidė FST veiklą ir dėl asmeninės V.Putino neapykantos perbėgėliui.

A.Litvinenka apkaltino Rusijos specialiąsias tarnybas susprogdinus daugiabučius 1999 m. bei teigė, kad V.Putinas yra pedofilas.

3. Nužudymą įvykdė Andrejus Lugovojus ir Dmitrijus Kovtunas. Jie veikė FST vadovaujami ir A.Litvinenką nunuodijo Londono “Millennium” viešbučio bare.

A.Lugovojus / "Scanpix" nuotr.

“Esu įsitikinęs, kad Lugovojus ir Kovtunas įdėjo polomio-210 į arbatinuką “Pine” bare”, – teigė tyrimui vadovavęs teisėjas seras Robertas Owenas.

4. Rusija tradiciškai paneigė visus kaltinimus.

Pasak Rusijos vyriausybės pareiškimo, tyrimas buvo politizuotas ir šališkas bei trikdantis Jungtinės Karalystės ir Rusijos santykius.

5. A.Litvinenkos žmona Marina teigia esanti patenkinta tyrimo išvadomis ir ragina pritaikyti sankcijas Rusijai, be kita ko – V.Putinui uždrausti atvykti į Britaniją.

A.Litvinenko našlė Marina

“Esu pamaloninta, kad žodžius, kuriuos mano vyras ištarė mirties patale apie Putiną, patvirtino Anglijos teismas”, – teigė ji.

Daugiau informacijos čia.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...