2010 Rugsėjo 27

Biudžetas

A.Kubilius žada taupų biudžetą

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius teigia, jog kitų metų biudžetas bus taupus ir nepaliks didelių skolų ateities kartoms.

“Atrodys taupus, ir toks biudžetas, kuris nepaliks ateities kartoms nepakeliamų skolų”, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis dar kartą pakartojo, kad biudžeto deficitas kitąmet turėtų siekti apie 6 proc., tačiau jis gali būti ir mažesnis.

“Deficitas nėra kažkoks savitikslis dalykas. Didelis deficitas reiškia augančią skolą ir didėjančias išlaidas skolos aptarnavimui. Noriu priminti, kad 2007 metais skolos aptarnavimui iš valstybės biudžeto buvo skiriama apie 500 mln. litų, dabar jau skiriama apie 2 mlrd. litų. Jeigu paliktume deficitą nemažinamą – ties 8 procentais dar porą metų – tai po poros metų skolos aptarnavimui turėtume skirti virš 4 mlrd. litų iš valstybės biudžeto, o valstybės biudžeto pajamos yra apie 12 mlrd. litų be Europos Sąjungos lėšų”, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams teigė A.Kubilius.

Europos Komisija skelbė, jog Lietuva ėmėsi veiksmingų priemonių, siekdama iki 2012 metų sumažinti valdžios sektoriaus deficitą iki 3 proc. BVP ribos, nors pridūrė, jog artimiausiais metais dar prireiks didelių korekcijų ir Vyriausybė turėtų siekti paspartinti konsolidavimą.

Lietuvoje lankęsis už Europos Sąjungos biudžetą atsakingas eurokomisaras Januszas Lewandowskis (Janušas Levandovskis) savo ruožtu teigė, jog Lietuvai bus sudėtinga tiek sumažinti biudžeto deficitą, kad šalis pasiektų tikslą 2014 metais įsivesti eurą, nes bus reikalingi nepopuliarūs politiniai sprendimai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...