2010 Balandžio 23

Pensinis amžius

A. Kubilius tikisi didesnės pensijos

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad yra asmeniškai suinteresuotas dėl pensijos amžiaus ilginimo didėsiančiomis pensijomis, o tam nepasirengusiai tautai apie naudą reikia daugiau aiškinti.

“Pensijinio amžiaus ilginimas ir tai, kad žmonės šiek tiek ilgiau dirbs – palaipsniui tai didinant – leis tiems žmonėms, kurie po 15 ar 13 metų išeis į pensiją, gauti didesnę pensiją. Aš asmeniškai tikrai tuo esu suinteresuotas, nes kaip tik tai mane lies”, – penktadienį žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Jo teigimu, pensijos amžiaus ilginimas neturės jokios įtakos dabartiniams pensininkams, kurie pasirašo įvairias protesto deklaracijas.

“Tai reiškia – reikia aiškinti toliau. Estijos tauta pasiruošusi, mūsų tauta dar nepasiruošusi. Problemos, matyt, reikalauja atitinkamo veikimo”, – teigė premjeras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad iš karto smarkiai ilginti pensijos amžių Lietuvoje negalima, bet per ilgą laiką tai būtina padaryti.

Pasak A.Kubiliaus, prezidentės nuomonę turi įvertinti koalicijos partneriai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas teigė abejojantis, kad Vyriausybė sprendimus priims, nesitardama ir nekalbėdama su tauta. D.Jankauskas teigė nėra pasiryžęs siūlyti “kokių nors radikalių, greitų ir staigių sprendimų”.

“Nemanau, kad iš tikrųjų vienintelis kelias užtikrinti pensijų mokėjimą arba matyti aiškią perspektyvą, kaip jos gali didėti, yra vistik susiejant su pensijiniu amžiumi. Lygiai taip pat galima būtų ateityje galvoti apie tai, kokios socialinio draudimo įmokos arba kokie bendrieji mokesčiai yra Skandinavijos šalyse. Taigi erdvės variantams ir mąstymams, ko gero, yra kur kas daugiau nei vien apie pensijinį amžių kalbant”, – sakė D.Jankauskas.

Anot jo, reikia daugiau ir plačiau kalbėti apie tai, kaip pasiekti didesnį pensijų didinimą Lietuvoje ne tik po 3-5 metų, bet ir po 15 ar 30 metų.

“Manau, kad platesnis kalbėjimas ir aiškinimasis, kaip mes galime pasiekti didesnių pensijų ir šiandieniniams, ir būsimiesiems pensininkams, per kokius laikotarpius, apspręs šio siūlymo buvimą ar nebuvimą”, – teigė D.Jankauskas.

D.Jankausko teigimu, kitą savaitę bus stengiamasi bent jau aptarti siūlymus Vyriausybėje.

Rengdama “Sodros” pertvarką, Vyriausybė svarsto galimybę pensijos amžių vyrams ir moterims ilginti iki 65 arba 67 metų.

Opozicinės partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovai penktadienį įteikė Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, jų teigimu, beveik 120 tūkst. Lietuvos piliečių parašų prieš ketinimus ilginti pensinį amžių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...