2011 Birželio 21

A. Kubilius susitiks su investuotojais į AE

veidas.lt

BFL

Premjeras Andrius Kubilius susitiks su JAV bendrovės “Westinghouse Electric Company” atstovais, kurie pristatys savo pasiūlymą investuoti į Visagino atominę elektrinę (AE).

Ketvirtadienį “Westinghouse” delegacija susitiks su Ministru Pirmininku A. Kubiliumi, naujosios AE projekto įgyvendinimo komisija, regioninių branduolinės jėgainės statybos partnerių – Estijos, Latvijos ir Lenkijos atstovais, Europos Komisijos atstovais, informuoja Ministro Pirmininko spaudos tarnyba. “Westinghouse Electric Company” yra pateikusi pasiūlymą investuoti į naująją Visagino AE.

“Visagino AE projektas yra vystomas pagal grafiką, šią savaitę, kaip ir buvo numatyta, vienas iš potencialių strateginių investuotojų – “Westinghouse” bendrovė – pristatys pasiūlymą šio regioninio projekto dalyviams”, – išplatintame pranešime cituojamas Vyriausybės vadovas A. Kubilius.

Su Premjeru susitiks ir į Lietuvą atvyksiantis “Toshiba” korporacijos vyresnysis viceprezidentas bei jai priklausančios “Power Systems Company” prezidentas Jasuharus Igarašis (Yasuharu Igarashi). “Westinghouse Electric Company” nuo 2006 metų priklauso “Toshiba Corporation”, kurios metinė apyvarta siekia 170 mlrd. litų.

Pasak A. Kubiliaus, potencialaus strateginio investuotojo į Visagino AE aukšto rango pareigūnų vizitas rodo, kad projektas yra vertinamas labai rimtai ir atsakingai.

“Westinghouse Electric Company”, kurios centrinė būstinė Pensilvanijoje, JAV, yra viena iš civilinės branduolinės energetikos technologijų lyderių pasaulyje, populiariausių PWR (suslėgto vandens) reaktorių koncepcijos autorė. Daugiau nei pusė pasaulyje veikiančių (tarp jų – JAV, Korėjoje, Slovėnijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse) pramoninių reaktorių yra pagaminti šios bendrovės sukurtos technologijos pagrindu. Bendrovės veikla apima branduolinių technologijų, branduolinio kuro, automatizavimo sistemų branduolinėms elektrinėms bei kitas paslaugas branduolinės energetikos srityje.

Praėjusią savaitę A. Kubilius susitiko su dar vienu investuotoju į Visagino AE – japonų tarptautinės atominės energetikos kompanijos “Hitachi” atstovais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...