2011 Kovo 09

Politika

A.Kubilius: Sprendžiant korupcijos problemas, reikia prevencinių sprendimų

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius apie ūkio ministro Dainiaus Kreivio pažymą nekalba kaip apie perspektyvų dokumentą, galintį atskleisti korupcijos faktus ir bausti kaltuosius. Vietoje to premjeras kalba apie prevencinius sprendimus, kurie turėtų užkirsti kelią ministro aprašytiems atvejams, rašo “Verslo žinios”.

Dienraštis su premjeru kalbėjosi prieš antradienį paskelbtą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą.

“Dabar norėtųsi, kad mes nepaskęstume detalėse, kurios toli nenuves. Nagrinėti vieną ar kitą epizodą, pavardes, kas ten ir kaip, – ne to tikslo mes siekėme. Tikrai neplanavome tos pažymos skelbti. Mes siekėme vieno tikslo – įvertinti tam tikras sistemines problemas ir ieškoti sisteminių sprendimų”, – interviu “Verslo žinioms” sakė A.Kubilius.

Jis teigė, jog jo nenustebino kai kurių asmenų vieša reakcija, tačiau teigė nemanantis, jog yra didelė perspektyva nagrinėti šią pažymą, vertinant teisinio tyrimo galimybes. Premjeras taip pat pridūrė, jog nuo pernai liepos kai kuriais klausimais buvo dirbama su teisėsaugos institucijomis.

“Tam, kad nekiltų pagundos įvairių interesų grupėms vaikščioti ir siūlyti namus ar automobilius, yra nebloga JAV patirtis, tai yra “saulės šviesos” (“sunshine law”) įstatymų sistema. Visi pareigūnai turėtų registruoti bet kokį susitikimą su interesų grupių atstovais. Taip pat visi darbiniai pasitarimai dėl ES lėšų ar viešųjų pirkimų turėtų būti tiksliai stenografuojami ar įrašomi”, – kalbėjo premjeras.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...