2010 Rugsėjo 17

Aktualija

A.Kubilius sako nematantis objektyvių maisto produktų brangimo priežasčių

veidas.lt

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius teigia nematantis objektyvių maisto produktų brangimo priežasčių. Anot jo, Konkurencijos taryba įpareigota atlikti specialų tyrimą, po kurio paaiškės, kokių veiksmų bus imtasi. Jei bus nustatyti karteliniai susitarimai, įmonėms gresia didelės baudos.

“Mes nematome iš esmės objektyvių priežasčių, kodėl maisto produktų kainos turėtų didėti. Galbūt yra kai kurie atskiri produktai, kaip grikiai ar lašišos, kur gal ir dėl objektyvių priežasčių yra pakilimas”, – penktadienį po pasitarimo dėl brangstančių maisto produktų žurnalistams sakė A.Kubilius.

Pasak A.Kubiliaus, tyrimai rodo, kad dėl derliaus problemų pakilusios grūdų kainos neturėtų būti “rimta” maisto produktų brangimo priežastis.

Savo ruožtu žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius dar kartą pareiškė, kad įtaria perdirbėjus ir prekybos tinklus spekuliuojant kainomis.

“Ūkiškom akim aš būtent matyčiau problemą perdirbėjų ir prekybininkų grandyse”, – teigė K.Starkevičius.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Jonas Rasimas sakė, kad reikia ištirti maisto produktų kainų pokyčius. Anot jo, atlikus kainų tyrimą paaiškės, kokių veiksmų imsis Konkurencijos taryba.

“Jeigu mes aptiktume, kad tikrai buvo draudžiamas susitarimas, tuomet grėstų didelės sankcijos”, – teigė J.Rasimas.

Konkurencijos tarybos vadovas nesiryžo prognozuoti, kiek laiko užtruks maisto produktų kainų tyrimas: “Tai priklausys nuo to, kaip greitai galima gauti mus dominančius duomenis”.

Rugpjūčio viduryje K.Starkevičius kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl galimo duonos gamintojų kartelinio susitarimo. Tuomet ministras teigė, kad kai kurie gamintojai nuo rugpjūčio 23 dienos vienodai didino duonos gaminių kainas.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro leidinyje “Agrorinka” skelbiama, kad Lietuvos mažmeninės prekybos centruose per metus – rugsėjo pradžioje, palyginti su atitinkamu metu pernai, – pabrango pieno produktai, makaronai, duona, grikių kruopos, bulvės, morkos, kopūstai, pomidorai, svogūnai ir geriamasis vanduo.

Iš pieno produktų rugsėjo 2 dieną, palyginti su praėjusių metų rugsėjo 3-ąja, labiausiai išaugo indelio 30 proc. riebumo grietinės bei 2,5 proc. riebumo pieno kaina – atitinkamai 30,7 ir 25,1 procento.

200 gramų sviesto pakelis per metus pabrango 23,4 proc., litras kefyro – 11,3 proc., kilogramas liesos varškės – 11,4 proc., fermentinio sūrio – 12-15 procentų.

Grikių kruopų kilogramas kainavo 60,2 proc., kilogramas spagečių – 6,8 proc., o kilogramas juodos duonos – 12 proc. daugiau.

Per metus – nuo 2009 metų birželio 11 dienos iki šių metų birželio 10 dienos – Atlanto lašišų kaina Lietuvoje padidėjo 27,9 procento.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...