2011 Birželio 23

A. Kubilius realiu vadina 3 proc. biudžeto deficitą

veidas.lt

Scanpix

Premjeras Andrius Kubilius realiu vadina valstybės biudžeto deficito sumažinimą kitais metais iki 3 proc. Kad kitais metais šalies pajamos ir išlaidos prie bet kokių sąlygų negali neatitikti daugiau negu 3 proc., tai yra Mastrichto kriterijaus, trečiadienį kalbėdama apie 2012 metų biudžetą sakė ir finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

“Mes tikrai to siekiame, tai yra mūsų strateginis tikslas – kiek galima labiau mažinti deficitą ir tuo pačiu mažinti skolos augimą, nes didėjanti valstybės skola yra didelė našta tiek dabartinei, tiek ir būsimoms kartoms. Deficito mažinimas yra savaime suprantama prievolė ir mes matome galimybes tuos tikslus pasiekti planuojant ir tolesnį ekonomikos atsigavimą”, – klausiamas, ar įmanoma turėti 3 proc. deficitą kitąmet “Žinių radijui” sakė Premjeras.

Anot A. Kubiliaus, ženklesnio pokyčio 2012 metų biudžeto išlaidose nenumatoma. Biudžeto išlaidos turėtų likti tų pačių ribų, kokios buvo šiais metais.

“Yra realu pasiekti (3 proc. biudžeto deficitą, – ELTA), bet, be abejo, dar reikės įtemptai padirbėti”, – sakė Ministras Pirmininkas.

ELTA primena, kad finansų ministrė I. Šimonytė užtikrino, kad kitais metais bus atkurtos pensijos ir dirbantiems, ir nedirbantiems pensininkams. Naujų mokesčių finansų ministrė nežada, tačiau kažkokių korektyvų, lengvatų atsisakymo neatmeta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...