2011 Kovo 17

Pensija

A.Kubilius: pensijos bus atstatytos

veidas.lt

Valdžia nuo 2012 metų žada vėl atstatyti sumažintas pensijas. Vyriausybė, pasak premjero, neketina pratęsti įstatymo, pagal kurį nuo 2010 metų pensijos buvo sumažintos, galiojimą.

“Galiojantis laikinasis pensijų sumažinimo įstatymas, baigia galioti šių metų pabaigoje ir kol kas niekas nesirengia jo pratęsti”, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

Jis patikino, kad Vyriausybė nenumato papildomo pensijų mažinimo, net jeigu valstybei tektų dar susiveržti diržus ir susimažinti išlaidas.

Prezidentė Dalia Grybauskatė vasario viduryje pareiškė, kad Vyriausybė jau kitąmet turėtų gražinti pensijas į prieškrizinį lygį. Anot prezidentės, Vyriausybė turės rasti lėšų pensijas grąžinti į iki 2009 metais buvusį lygį. Pernai rudenį teigta, kad atstatyti pensijoms reikėtų apie 600 mln. litų.

Pensijas sumažinęs įstatymas turėtų nustoti galioti 2012 metų pradžioje – tuomet pensijos ir kitos socialinės išmokos vėl grįš į iki 2009 metais buvusį lygį.

Pernai liepą Vyriausybė patvirtino sumažintų pensijų kompensavimo tvarkos koncepciją ir pagal ją bus parengtas įstatymo projektas. Vyriausybė anksčiau žadėjo iki šių metų spalio pateikti Seimui įstatymų pataisas dėl sumažintų pensijų kompensavimo.

2009-ųjų pabaigoje Seimas nusprendė, kad dėl krizės sumažintos pensijos ir kitos socialinės išmokos bus mokamos iki 2012-ųjų pradžios. Seimas jau atmetė visus siūlymus pensijas į 2009 metų lygį grąžinti anksčiau.

Seime pernai rudenį svarstant, ar pensijas vėl grąžinti į buvusį lygį jau 2011 metais, Vyriausybė teigė, kad tam biudžete papildomai reikėtų 600 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...