2011 Sausio 31

Europos Sąjunga

A. Kubilius ir G. Oettingeris: įgyvendinant energetikos pertvarką Lietuva ir Europos Komisija dirbs kartu

veidas.lt

Lietuva ir Europos Komisija aktyviai bendradarbiaus įgyvendinant energetikos pertvarką Lietuvoje – tai šiandien Briuselyje susitikę sutarė Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir Europos Komisijos energetikos komisaras Giunteris Oettingeris.

Lietuvos Premjeras padėkojo už komisaro dėmesį ir paramą Lietuvos energetikos pertvarkai, kurios Lietuva ėmėsi įgyvendindama ES energetikos direktyvos trečiąjį paketą. Tuo siekiama sukurti energetikos sektoriuje diversifikuotą tiekimą, konkurenciją ir rinką. Direktyvai įgyvendinti dujų sektoriuje Lietuva pasirinko EK rekomenduojamą vadinamąjį nuosavybės atskyrimo modelį, pagal kurį dujas tiekianti bendrovė negali valdyti dujų perdavimo sistemos.

Aptardami pasiruošimą Europos Vadovų Tarybai (EVT) vasario 3-4 d., kur viena pagrindinių temų bus energetika, A. Kubilius ir G. Oettingeris kalbėjo, kad EVT bus patvirtinti ambicingi planai energetinio saugumo srityje.

EVT pateiktose EK išvadose yra nuostata, jog iki 2015 m. Europos Sąjungoje neturi likti vadinamųjų energetinių salų. Tai reiškia, jog iki to laiko Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių elektros sistemos turi būti sinchroniškai sujungtos su Europos Sąjungos elektros sistema, o dujų sektoriuje Lietuvoje turi būti pastatytas suskystintų dujų terminalas arba tiekimo įvairovę užtikrinantis dujotekis su Lenkija.

A. Kubilius taip pat informavo G. Oettingerį apie naujos Ignalinos branduolinės jėgainės projekto eigą ir labai teigiamai įvertino komisaro teikiamą paramą šiai statybai, kurią EK laiko svarbiausiu energetiniu ES projektu regione.

Šiandien anksčiau A. Kubilius susitiko su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompuy. Su juo buvo aptartas pasiruošimas EVT, ES finansinė situacija, biudžetas bei kita finansinė perspektyva. H. Van Rompuy patvirtino, kad atvyks į Lietuvą vizito vasario 18 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...