2014 Liepos 16

A. Guoga: euro įvedimas Lietuvoje – proga pakelti atlyginimus

veidas.lt

Šiandien Europos Parlamentas (EP) pritarė Lietuvos prisijungimui prie eurozonos nuo 2015 m. sausio 1 d. Už pusmečio planuojamą lito keitimą į eurą EP narys, liberalas Antanas Guoga kviečia išnaudoti atlyginimams pakelti, perskaičiuojant juos į aukštesniąją pusę.

A. Guoga teigia, jog taip pakelti visiems darbuotojams atlyginimus jis sieks visose įmonėse, į kurias yra investavęs.

„Labai svarbu, kad žmonės nenukentėtų įvedant eurą, todėl raginčiau ir kitus šalies darbdavius, jeigu tik leidžia galimybės, perskaičiuoti atlyginimus į didesniąją pusę. Bet kokiu atveju būtina jausti atsakomybę prieš darbuotojus – algos perskaičiuojant neturi mažėti“, – kviečia A. Guoga. Be to, pasak jo, šalies institucijos ir verslas turi užtikrinti, kad prekių ir paslaugų kainos būtų teisingai perskaičiuojamos.

Pasak europarlamentaro, prisijungimas prie eurozonos svarbus Lietuvai, nes tai reikš tarptautinį pripažinimą, svorį formuojant ES pinigų politiką, didesnį investuotojų pasitikėjimą. „Galėsime pigiau skolintis, sutaupysime valiutos keitimo kaštus – tai didelės sumos. Lietuvos bankai skaičiuoja, kad verslui valiutos keitimas per metus kainuoja apie 100 milijonų litų. Sutaupytas lėšas galima panaudoti prasmingiau – investuoti į veiklos plėtrą ar pakelti atlyginimus“, – įsitikinęs A. Guoga.

„Džiaugiuosi vieningu Europos Parlamento palaikymu dėl Lietuvos prisijungimo prie eurozonos. Itin svarbūs buvo Baltijos kaimynių entuziastingi pasisakymai šiuo klausimu“, – sakė politikas. EP nariai, buvę Estijos ir Latvijos premjerai Andrus Ansip ir Valdis Dombrovskis, debatų Europos Parlamente metu pabrėžė, kad euro įvedimas yra didelis pasiekimas ne vien Lietuvai, bet ir visai Europai.

Diskusijoje nuskambėjusį euroskeptikų pasisakymą, jog Lietuvos piliečiai euro nepalaiko, A. Guoga atrėmė, primindamas gegužę vykusių rinkimų į EP rezultatus. „Lietuvos žmonės šiais metais akivaizdžiai palaikė eurą, balsuodami už proeuropietiškas ir už euro įvedimą pasisakančias partijas“, – akcentavo Liberalų sąjūdžio sąraše išrinktas europarlamentaras.

A. Guogos teigimu, euro įsivedimas yra logiškas integracijos žingsnis, kurio šalis nuosekliai siekė. „Mūsų šalis dirbtinai nekoregavo ekonominių rodiklių 2006 metais, kad atitiktų euro įvedimui reikalingus Mastrichto kriterijus dėl infliacijos lygio. Tačiau Lietuva dirbo stipriai, šalies ekonomika augo, palaikymas narystei bendrijoje taip pat išaugo”, – EP plenarinėje sesijoje Strasbūre sakė Lietuvos atstovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Guogai Guogai rašo:

  ačiū, kad Paksui davėte teisingą atkirtį europarlamente. Euro laukiame jau nuo 2007 metų. Senai laikas sutriuškinti tokius, kaip Paksas, Uspaskich, Tamoševskis, kurie kalba tautos vardu, neturėdami tam įgaliojimų. Jeigu tokių, kaip Grybauskaitė, Guoga, Kubilius bus daugiau, tai galima laukti gyvenimo pagerėjimo Lietuvoje. Sėkmės Jums.

 2. . . rašo:

  Kam tas pagerejimas bus?.. Tokiems kaip Guoga, Kubilius,ar Grybauskaite?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...