2010 Spalio 29

Fondas

A. Čaplikas: premijų fondas – žingsnis į šešėlinės ekonomikos sumažinimą

veidas.lt

Trijų Seimo frakcijų – Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Liberalų sąjūdžio – seniūnai pateikė Vyriausybei siūlymą įsteigti fondą su kontrabanda kovojančių pareigūnų skatinimui.

Kaip sakė vienas iš siūlymo teikėjų, liberalcentristas Algis Čaplikas, ir dabar įstatymai leidžia skirti premiją pareigūnui, kuris sulaikė kontrabandinį krovinį, tačiau tai gali būti padaryta tik pasibaigus teismo procesui ir pripažinus krovinį kontrabandiniu.

“Kol baigiasi teismų procesas, apie pareigūno nuopelnus pamirštama, taigi siūlome įsteigti fondą prie Finansų ministerijos, ir pareigūnus premijuoti nelaukiant teismo proceso pabaigos. Pareigūnams tai būtų didžiulė paskata”, – įsitikinęs A. Čaplikas.

Pasak politiko, pareigūnų skatinimas būtų viena iš kovos su šešėline ekonomika priemonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. MM MM rašo:

    1994 metais Šeštoji Vyriausybė leido 10 proc. pajamų, gautų užparduotus (kontrabandinius) konfiskuotus alkoholinius gėrimus, tabako gaminius, naftos produktus ir kitas prekes, išmokėti piliečiams, pranešusiems apie pažeidimus ir 10 procentų pareigūnams, dalyvavusiems šias prekes konfiskuojant. Praktiškai, šiuos pinigus susižerdavo Vidaus reikalų ministerijos ir M<uitinės pareigūnai, o tiesioginiams vykdytojams likdavo mkažai. Bet vėliau šis sprendimas buvo panaikintas, matyt, kad mažiau gaudytų kontrabandininikų.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...