2010 Birželio 28

Netektis

A. Brazausko laidotuvės – ketvirtadienį

veidas.lt

Velionis kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas bus pašarvotas antradienį Prezidentūroje, o laidotuvės vyks ketvirtadienį sostinės Antakalnio kapinėse.

Atsisveikinimo su buvusiu prezidentu ir premjeru renginių grafiką pirmadienį sudarė speciali komisija.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys po komisijos posėdžio žurnalistams sakė, kad antradienio rytą įvyks gedulingas Seimo posėdis, kuris yra netiesioginė valstybinių laidotuvių dalis.

Vėliau A.Brazausko palaikai su procesija bus atgabenti į Prezidentūrą ir pašarvoti Kolonų salėje, kur su mirusiu šalies vadovu atsisveikins esami ir buvę valstybės vadovai, signatarai, partijų, buvusių Vyriausybių atstovai.

Visuomenė su prezidentu galės atsisveikinti antradienį ir trečiadienį.

“Bus galima laisvai patekti į Kolonų salę per prezidentūros kiemą”, – sakė L.Balsys, pridūręs, jog laidotuvių komisija prašo ir rekomenduoja nenešti didelių vainikų, o geriau atnešti gėlių.

Ketvirtadienį bus aukojamos Šv.Mišios, o vėliau su A.Brazausku galės atsisveikinti užsienio svečiai – esami ir buvę valstybių vadovai, diplomatai.

“Visiems užsienio svečiams Užsienio reikalų ministerija yra išplatinusi informaciją. Yra išsiųstos notos (…), taip pat ir buvusiems kitų valstybių vadovams, kurie A.Brazausko vadovavimo metais buvo taip pat buvo valstybių vadovai. Manau, artimiausiu metu sulauksime patvirtinimų, kas iš užsienio valstybių vadovų ir svečių atvyksta”, – kalbėjo L.Balsys.

Ketvirtadienį 14 val. A.Brazausko karstas su procesija pajudės Antakalnio kapinių link. Laidotuvių ceremonija užtruks apie valandą. Pasak L.Balsio, A.Brazauskas bus palaidotas naujai pradedame prezidentų panteone. Karstas bus vežamas ant karinio lafeto, jį lydės kariuomenės garbės sargybos kuopa.

Po sunkios ligos 77 metų A.Brazauskas mirė šeštadienį savo namuose Vilniuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. maklaudas maklaudas rašo:

    na ir visko nepasiemei su savim ha ha ha


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...