2011 Vasario 07

Politika

A.Ažubalis Ukrainoje kalbėjo apie kliūtis Lietuvos verslui ir postūmį sprendžiant Padnestrės konfliktą

veidas.lt

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis viešėdamas Ukrainoje pirmadienį iškėlė klausimus apie kliūtis Lietuvos verslui ir pažymėjo išgirdęs šalies vadovo paramą Lietuvos siekiui spręsti įšaldytą Padnestrės konfliktą.

Ministras pirmadienį Kijeve susitiko su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovičiumi, premjeru Mykola Azarovu ir parlamento pirmininku Vladimiru Litvinu, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

“A.Ažubalis atkreipė M.Azarovo dėmesį į Lietuvos verslui Ukrainoje kylančias kliūtis: pastaruoju metu sudėtingesnėmis tapusias Ukrainos muitinės procedūras, dėl kurių Lietuvos eksportuotojai patiria nuostolių, taip pat Lietuvos statybos įmonių Ukrainoje patiriamus sunkumus”, – rašoma URM pranešime.

A.Ažubalis su Ukrainos vadovais aptarė ir konteinerinio traukinio “Vikingas” projektą. Ministerijos teigimu, M.Azarovas patikino A.Ažubalį sieksiąs, kad projektui “Vikingas” būtų taikomos supaprastintos muitinės procedūros ir kuriami bendri muitinės postai, kurie palengvintų ir pagreitintų krovinių gabenimą.

Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių bendrovių bei Klaipėdos ir Odesos uostų sumanytas traukinio “Vikingas” projektas gyvuoja nuo 2003 metų. Lietuva nori didinti šio traukinio apkrovą tranzitiniais kroviniais, tačiau mato tam kliūčių Odesos uoste.

Kalbėdamas kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pirmininkas A.Ažubalis sakė turįs vilties, kad 2011 metais pavyks pastumti į priekį įšaldyto su Ukraina besiribojančios Padniestrės konflikto klausimą.

“Žinia, kuria Ukraina pasiuntė man per savo vadovą ir mano kolegą liudija, jog Ukraina iš esmės yra pasirengusi ir sutinka remti Lietuvos siekį atnaujinti “penki plius du” derybas”, – teigė ministras, kurį cituoja “Interfax” agentūra.

Pasak jo, tokį Lietuvos siekį taip pat palaiko Rusija ir Vokietija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...