2011 Liepos 26

A. Ažubalis susitiko su naujuoju JK ambasadoriumi Lietuvoje

veidas.lt

"Veido" archyvas

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis liepos 26 dieną susitikime su naujuoju Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Davidu Huntu pabrėžė tvirtus dvišalius santykius, energetinio saugumo svarbą Lietuvai bei iškėlė Europos Sąjungos šalių narių solidarumo taikant ES teisės aktus būtinybę.

A. Ažubalis  pažymėjo, kad tvirti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ryšiai artimiausiu metu gali dar labiau intensyvėti dėl didesnio Jungtinės Karalystės įsitraukimo į Šiaurės ir Baltijos jūros bendradarbiavimo dimensiją.

Ambasadoriaus teigimu, Lietuva buvo ir išlieka patikima Jungtinės Karalystės partnere dvišaliu pagrindu bei ES, NATO ir kituose tarptautiniuose forumuose.

A. Ažubalis pokalbyje su naujuoju ambasadoriumi pabrėžė energetinio saugumo svarbą Lietuvai bei akcentavo būtinybę visoms atominę energetiką plėtojančioms valstybėms taikyti vienodus standartus branduolinės energetikos srityje.

D. Huntas ministrą informavo, kad artimiausiu metu Lietuvoje su vizitu ketina apsilankyti specialusis Jungtinės Karalystės premjero įgaliotinis klimato kaitos ir energetinio saugumo klausimais. Ambasadorius pažadėjo mielai perduosiąs jam A. Ažubalio pasiūlymą viešnagės Lietuvoje metu apsilankyti Vilniuje veikiančiame Energetinio saugumo centre.

A. Ažubalis susitikime taip pat pabrėžė ES šalių narių solidarumo svarbą bei būtinybę vieningai taikyti ES teisės aktus. Komentuodamas sausio 13-osios bylos įtariamojo Michailo Golovatovo paleidimo Austrijoje aplinkybes, ministras pažymėjo, kad klausimas ir toliau bus keliamas ES lygiu, siekiant racionaliai, teisinių argumentų kalba išsiaiškinti incidento aplinkybes, idant panašaus pobūdžio teisinės klaidos nesikartotų ateityje.

D. Huntas pareiškė, kad ES ekonomikos plėtros ir konkurencingumo didinimo klausimais Lietuvos ir Jungtinės Karalystės nuomonės daugeliu atveju sutampa, todėl savo kadencijos Lietuvoje metu sieksiąs stiprinti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dialogą ES ekonominės politikos klausimais.

Ambasadorius įteikė A. Ažubaliui kvietimą į lapkričio mėnesį Londone vyksiančią aukšto lygio konferenciją kibernetinio saugumo klausimais. Ministro teigimu, Lietuva siekia aktyviai dalyvauti tarptautinės bendruomenės politikos bei jos principų kibernetinio saugumo srityje formavime, minėta konferencija bus puiki proga aptarti kibernetinio saugumo aktualijas ir problematiką ES.

Prieš paskyrimą į Lietuvą, naujasis Jungtinės Karalystės ambasadorius dirbo Londone,  Užsienio ir sandraugos reikalų ministerijos Konfliktų departamente. 2005-2008 metais D.Huntas vykdė diplomatinės atstovybės vadovo pavaduotojo pareigas Jungtinės Karalystės ambasadoje Kroatijoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...