2010 Gegužės 13

Grafitai

A. Ažubalis siūlo grafitų piešėjus traukti baudžiamojon atsakomybėn

veidas.lt

Seimo narys Audronius Ažubalis šiandien Seime įregistravo Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios numato griežtesnes sankcijas ir baudžiamąją atsakomybę už grafitų piešimą ant visuomeninių bei kultūros paveldo objektų.

“Tikiu, kad sugriežtintos sankcijos už padarytą žalą visuomeniniams objektams ne tik įgalins teisėsaugos institucijas veiksmingiau kovoti su pažeidėjais, bet ir sudrausmins pačius grafitų “meno mylėtojus”, – teigia pataisų autorius.

A. Ažubalis siūlo už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą, piešiant užrašus, ženklus ar vaizdus ant statinių fasadų, transporto priemonių, viešųjų kelių ar gatvių įrengimų, pažeidėjui skirti ne administracinę, bet baudžiamąją atsakomybę. Seimui pritarus Baudžiamojo kodekso pataisoms, net ir tais atvejais, kai grafitais svetimam turtui padaryta žala neviršytų 130 litų, pažeidėjas būtų traukiamas baudžiamojon atsakomybėn. Šiuo metu, jei padaryta žala neviršija 130 litų, pažeidėjui taikoma administracinė atsakomybė.

Šias pataisas parlamentaras inicijavo įvertinęs savivaldybių gautą informaciją apie grafitų paplitimo mastą, jų padaromos žalos dydį ir kitų šalių patirtį, kovojant su grafitų piešėjais.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...