2011 Birželio 15

A. Ažubalis paragino stiprinti ryšius su Ukraina

veidas.lt

BFL

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, trečiadienį susitikęs su naujuoju Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Žovtenka, teigiamai įvertino intensyvius, pasitikėjimu grįstus dvišalius santykius ir pabrėžė, kad būtina skirti daugiau dėmesio Lietuvos ir Ukrainos ekonominių ir kultūrinių ryšių plėtojimui.

A. Ažubalis pabrėžė dvišalių kultūrinių ryšių svarbą, aptarė su ambasadoriumi Chotyno mūšio 390-ųjų metinių minėjimo renginius.

Taip pat buvo aptartos galimybės gerinti dvišalį bendradarbiavimą energetikos ir transporto srityse.

V. Žovtenka informavo Lietuvos diplomatijos vadovą apie Ukrainos vykdomas vidaus reformas ekonominėje ir socialinėje srityse.

Užsienio reikalų ministras ir Ukrainos ambasadorius susitikime taip pat aptarė bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose.

2010 metais pagal užsienio prekybos apimtį Ukraina buvo keturiolikta Lietuvos prekybos partnerė, dvišalės prekybos apyvarta sudarė 2,55 mlrd. litų ir išaugo 55 proc., palyginti su 2009 metais. Lietuvos eksportas į Ukrainą tais pačiais metais išaugo 60 proc. 2011 metų pirmąjį ketvirtį 104 proc. išaugo Ukrainos turistų į Lietuvą skaičius.

V. Žovtenka yra šeštasis Ukrainos ambasadorius Lietuvoje. Nuo 1998 iki 2004 metų jis ėjo prekybinės ir ekonominės misijos vadovo ir laikinojo reikalų patikėtinio pareigas Ukrainos ambasadoje Latvijoje. Nuo 2004 metų dirbo Ukrainos užsienio reikalų ministerijoje, nuo 2010 metų – URM Teritorinio departamento direktoriaus pavaduotoju.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...