2010 Rugpjūčio 19

Apklausa

80 proc. lietuvių – už dalyvavimą tarptautinėse parodose

veidas.lt

Lietuvai sėkmingai prisistatant Šanchajuje vykstančioje pasaulinėje parodoje “Expo 2010″, daugėja pritariančiųjų, kad dalyvavimas tokiose parodose šaliai yra naudingas. Lietuvos dalyvavimui pasaulinėse parodose rugpjūtį pritarė 80 proc. šalies gyventojų, t.y. 8 proc. daugiau nei gegužės mėnesį.

Rinkos tyrimų bendrovės TNS atliktos Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, daugiausiai manančių, kad šaliai yra naudinga ir svarbu dalyvauti pasaulinėse parodose, yra tarp 35–44 m. amžiaus, aukštąjį išsilavinimą turinčių Lietuvos gyventojų. 90 proc. apklaustųjų mano, kad tokiose parodose Lietuva turėtų dalyvauti ir ateityje.

Apie Lietuvos dalyvavimą šiemet vykstančioje pasaulinėje parodoje “Expo 2010″ žino 68 proc. apklaustųjų. Gegužės mėnesį, vos prasidėjus parodai, šį faktą žinojo 60 proc. respondentų.

56 proc. apklaustųjų mano, kad prisistatymas Šanchajuje vykstančioje parodoje Lietuvai atvers naujas verslo ir investicijų galimybes, 18 proc. – pritrauks daugiau turistų, dar tiek pat manančių, kad tai pagerins šalies įvaizdį. Į klausimą, kuo Lietuva turėtų didžiuotis ir labiausiai akcentuoti prisistatydama Expo parodoje, didžioji dauguma – 55 proc. – atsakė, kad Lietuvos gamtos grožiu, 23 proc. – krepšiniu, 9 proc. – lietuviškais patiekalais.

Nuo gegužės pradžios iki spalio pabaigos vykstančioje pasaulinėje parodoje “Expo 2010″ šiemet dalyvauja 189 pasaulio valstybės. Prognozuojama, kad per pusmetį parodą turėtų aplankyti 70 milijonų žmonių. Lietuvos paviljoną, kuriame lankytojai gali susipažinti su mūsų šalies kultūros, gamtos savitumais bei svarbiausiais šalies gyvenimo įvykiais, jau aplankė daugiau kaip 3,5 mln. žmonių. Planuojama, kad iki parodos pabaigos Lietuvos paviljoną apžiūrės 5-6 mln. lankytojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...