2016 Sausio 19

Kaip elgtis su pinigais

7 patarimai, kur investuoti ir kur neinvestuoti

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

Svarbiausios investavimo idėjos 2016 m. pagal Danijos investicinį banką „Saxo Bank“. Pasak banko ekonomisto Steeno Jakobseno, “atsižvelgiant į tai, kad dominuoja pasimetimas, situacija rinkose nuolat kinta ir dažnai dvejojama dėl JAV Federalinės rezervų sistemos veiksmų, galima spėti, jog pirmasis ketvirtis bus sunkus. Vis dėlto, žvelgiant plačiau, galima teigti, kad pajudėjome ribinės kapitalo kainos santvarkos link. Tai yra geros naujienos.”

1. Į žaliavos investuoti – rizikinga

Pirmasis metų ketvirtis gali būti prasčiausias apsiaustosios naftos kainų cikle. Panaikinus sankcijas Iranui, gali būti pradėta plačiau eksportuoti į jau ir taip perpildytą rinką – pradžioje iš jūroje įkurtų saugyklų, vėliau dar 500 tūkst. barelių per dieną. Įprasta, kad pirmuosius keturis metų mėnesius JAV atsargos didėja. Dėl to gali suintensyvėti spaudimas Kušingo miesto WTI tipo naftos ateities sandorių pristatymo centre.

Taip pat pirmąjį metų ketvirtį išliks sudėtingos sąlygos plėtoti tauriųjų metalų verslą, nes investuotojai padidėjusias palūkanų normas JAV ir tęsiamą kiekybinio skatinimo politiką Europoje bei Kinijoje greičiausiai įvertins kaip progą įsigyti JAV dolerių.

2. JAV dolerio vertė kils

Logiška yra tikėtis, kad JAV dolerio vertė kils.

JAV Federalinei rezervų sistemai grįžus prie aktyvaus palūkanų normų valdymo politikos, dabar labiau nei kada nors anksčiau pasaulinės rinkos bei valiutos, stambios ir smulkios, priklauso priklauso nuo to, ar JAV Federalinė rezervų sistema toliau kels palūkanų normas ir rinkų lūkesčių dėl šių kėlimų tempo pokyčių. Logiška yra tikėtis, kad JAV dolerio vertė kils, kadangi JAV Federalinė rezervų sistema pirmauja, atšaukdama stiprias ūkio skatinimo priemones, dominavusias nuo pat finansų krizės.

3. Atkreipti dėmesį į trumpalaikes obligacijas

Žengiant į naujus metus, viso pasaulio investuotojai mąstys ir diskutuos apie kredito veiksnį. Palūkanų normoms pakilus nuo nulio, skolos kaina taps rodikliu, atspindinčiu tiek valstybių, tiek įmonių sėkmę. Patyrus staigmeną – ūkiui teigiamai paaugus pirmąjį ketvirtį, investuotojams praverstų telktis į trumpalaikes obligacijas.

4. Akcijų rinkoms – šviesios prognozės

Jeigu akcijų rinkų nesutrikdys neigiamas šalutinis poveikis – skolinto kapitalo susitraukimas energetikos ir kalnakasybos sektoriuose, tuomet 2016 m., tikėtina, bus sėkmingi investuotojams. Šią sėkmę lems vis nuožulnesnė JAV palūkanų normų kreivė ir neigiamas net iki penkerių metų trunkantis Europos vyriausybių obligacijų bei trumpalaikių Japonijos vyriausybės obligacijų pajamingumas.

5. Prognozės palankesnės išsivysčiusioms rinkoms

Pasaulinis ūkis atlaikys pirmąjį per dešimtmetį JAV palūkanų normų kilimo ciklą. Tačiau prognozės yra palankesnės išsivysčiusioms, o ne besivystančioms rinkoms. Vis dėlto auganti kapitalo kaina artimiausiu metu nesukels išskirtinai neigiamų pasekmių, tad pasaulinis ūkis ims šiek tiek sparčiau augti.

6. Lenkija - Europos silpnoji vieta

Lenkija jau kurį laiką mėgaujasi tvirtos, krizėms atsparios ir gerai išsivysčiusios ekonomikos reputacija. Deja, šį ūkį, ypač energetikos sektorių, dabar itin neigiamai veikia kylanti kapitalo kaina. Mūsų nuomone, 2016 metais Lenkijos augimas reikšmingai sulėtės.

7. Problematiški Tolimieji rytai

Ir taip keblią situaciją 2016 m. apsunkins dar ryškesnis ūkio susiskaidymas ir nesubalansuotumas.

Pirmasis ketvirtis žymi naujus Ugninės beždžionės metus kinų kalendoriuje. Šiems metams bus būdinga daugiau išdaigų, ambicijų, taip pat rinkos taps žymiai labiau kintamos. Išaugs geopolitinės rizikos svarba ir galbūt sulėtės pasaulinio ūkio augimas. Be to, ir taip keblią situaciją 2016 m. apsunkins dar ryškesnis ūkio susiskaidymas ir nesubalansuotumas.

Daugiau informacijos čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ruta Ruta rašo:

    Labai daug turtingu pasaulio zmoniu investuoja pinigus i akciju birza ir uzdirba dar daugiau is to. Kaip uzdirbti greitai ir daug pinigu, kad galetumete investuoti? Manau paprasciausias ir vienas greiciausiu budu yra parduoti nereikalingus daiktus. Sakoma, ilgiau nei metus nenaudojami daiktai yra nereikalingi ir jais galima atsikratyti.
    Kitas budas, zymiai greitesnis, butu pasimti paskola naudojantis nemokamu puslapiu https://www.vesusfinansai.lt/paskola/mogo. Tai uztruks tik 30 min.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...