2015 Gruodžio 01

Tobuliname įgūdžius

5 patarimai, kaip padaryti gerą pirmą įspūdį

veidas.lt

Pirmas įspūdis – svarbiausias. Žmonės linkę daryti išvadas tik jus pamatę, o vėliau šiuos įspūdžius pakeisti bus ypač sunku ir jie turės lemiamų pasekmių nesvarbu, ar esate pasimatyme, ar pokalbyje dėl darbo.

Kaip padaryti gerą pirmą įspūdį? Businessinsider.com siūlo pasinaudoti Nicholaso Boothmano knygoje “How to Make People Like You in 90 Seconds or Less” pateiktais 5 patarimais.

  1. Būkite atviras. N.Boothmanas teigia, kad tai būtina parodyti tiek savo kūno kalba, tiek požiūriu į tam tikrus dalykus. Kalbant su pašnekovu atsukite jam savo širdį – neuždenkite jos sukryžiuodami rankų. Ir būkite nuoširdžiai pozityvūs.

  2. Užmegzkite akių kontaktą. N.Boothmano teigimu, turėtume būtent jūs imtis šios užduoties ir nelaukti pašnekovo. Kaip to išmokti? Žiūrint televizorių pastebėkite ekrane esančio žmogaus akių spalvą ir sau mintyse ją įvardinkite. Kitą kartą, tai išbandykite su realiu žmogumi.   Tiesa, nepersistenkite, nes labai intensyvus žiūrėjimas į akis, kai kam gali pasirodyti užgaulus, ypač kalbant apie kitos kultūros žmones.

  3. Spinduliuokite gera energija. Anot N.Boothmano, paprasčiausia pirmas nusišypsokite (puikus patarimas lietuviams!!!). Tokiu veiksmu pašnekovui nusiųsite žinote, kad esate nuoširdus. Be to tyrimai rodo, kad besišypsantį asmenį kiti įsimena geriau.

  4. Pasisveikinkite (irgi puikus patarimas mums, lietuviams). Kad ir kokiais žodžiais sveikintumėtės, būkite malonus. Taip pat, jei susipažįstate, pakartokite pašnekovo vardą. Pavyzdžiui: “Ieva, labai malonu susipažinti.”

  5. Sumažinkite atstumą. Žinoma, nebūtina atsitrenkti į pašnekovą, bet N.Boothmanas mano, kad šiek tiek sumažinus atstumą, parodysite, jog susidomėjote, ką pašnekovas kalba.

Straipsnio originalą galite perskaityti čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...