2016 Vasario 03

Saviugda

5 įpročiai, kurie sužlugdys jūsų gyvenimą

veidas.lt

BFL / T.Urbelionio nuotr.

Jūsų kasdieniai įpročiai parodo, kas jūs esate. “Businessinsider” pateikia 5 įpročius, kurie garantuoja jums nesėkmę. Kartu pateikiami patarimai, kaip šių ydų atsikratyti:

1. Nesugebate planuoti.

Jūsų galimybės pasiekti daug gyvenime labai smarkiai sumažėja, jei neturite plano. Planas neturi būti idealus, nes realus pasaulis nėra idealus. Tačiau visą laiką turėtumėte  galvoti, ką jūs norite pasiekti ir planuoti, ką veiksite po to.

Planas turi būti konkretus, pamatuojamas ir susietas su laiku. Nekurkite neapibrėžtų planų.

2. Bijote net pabandyti.

Niekada nepraleiskite galimybės bandyti.

“Nepataikysite niekada, jei net neiššausite”. Peržengti baimę – tai pirmas žingsnis sėkmės link. Pradėkite kovoti su savo baimėmis jau dabar – prisiminkite svajonę, kurią pabijojote įgyvendinti. Dar nė vėlu pabandyti. Niekada nepraleiskite galimybės bandyti.

“Nesvarbu, kiek klaidų padarėte, kaip lėtai vyksta procesas, bet jūs vis tiek esate pirmiau kiekvieno, kuris net nepabandė”, – teigia motyvacijos lektorius Tony Robbinsas.

3. Per greitai pasiduodate.

Kiekvienas sėkmę pasiekęs žmogus gali pasidalinti savo atkaklumo istorija.

Kiek esate atkaklus siekdamas savo svajonių ir tikslų įgyvendinimo? Viena didžiausių sėkmės paslapčių – išmokti nugalėti savo dvejones. Dauguma iš mūsų pasiduoda per greitai. Kiekvienas sėkmę pasiekęs žmogus gali pasidalinti savo atkaklumo istorija.

Vienas geriausių pavyzdžių – JAV prezidentas Abrahamas Linkolnas. Būdamas 21-erių jis prarado verslą, 22-erių pralaimėjo pirmuosius rinkimus; 24-erių dar kartą žlugo versle, 34-erių pralaimėjo rinkimus į Kongresą. 45-erių pralaimėjo kovą dėl senatoriaus posto, o 47-erių – dėl viceprezidento. Tačiau galiausiai 52-ejų tapo Jungtinių Valstijų prezidentu.

Kol po kiekvienos nesėkmės jūs vis dar stengiatės, tol jūs dar nepralaimėjo.

4. Netikite.

Jei netikite į tai, ką darote, tai anksčiau ar vėliau pasiduosite. Jei neturite priežasčių tikėti, kad jums pavyks pasiekti savo tikslus ar įgyvendinti svajones, tuomet visos pastangos yra bevertės.

Jūsų progresas priklauso nuo jūsų sprendimo pabandyti suvokti, kad jums pavyks perlipti per nesėkmes ir iškilti virš jų.

5. Ieškote pasiteisinimų.

Pasiteisinimai naikina jūsų pasitikėjimą savimi.

Visada rasite pasiteisinimą, kodėl vieno ar kito nepadarėte. Žmonės nuolat teisinasi, kodėl jie negalėtų, negali, negalėjo kažko padaryti. Kai jūs teisinatės, jūs paprasčiausia teigiate: “Aš neatsakingas.” Tačiau jūs esate vienintelis asmuo, kuris visiškai kontroliuoja jūsų veiksmus ir sprendimus.

Žmonės teisinasi, nes bijo nežinomų dalykų. Kiti baiminasi pokyčių, atmetimo reakcijos ir pažeminimo. Baimė uždaro jus komforto zonoje, kurioje neįvyksta nieko svarbaus ar stebuklingo.

Norėdami nustoti teisintis, užkirskite kelią savo baimėms. Pasiteisinimai naikina jūsų pasitikėjimą savimi.

Visą originalų tekstą skaitykite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...