2011 Rugsėjo 09

3 iš 5 Lietuvoje nuperkamų telefonų – “Nokia”

veidas.lt

nokia_c201

Krizę išgyvenanti didžiausia mobiliųjų telefonų gamintoja “Nokia” Lietuvoje išlieka lydere.

Nors per metus dalis šalies mobiliųjų “Nokia” telefonų rinkoje sumažėjo 10 proc., ji vis dar yra didesnė už visų konkurentų kartu sudėjus ir siekia 60 proc. “Nokia” pozicijas palaiko įprastų mobiliųjų telefonų pardavimas, siekiantis 70 proc. nuo visų šalyje parduodamų telefonų. Parduoti išmaniuosius telefonus sekasi prasčiau: čia “Nokia” turi 35 proc. rinkos ir nusileidžia telefonams “Samsung”.
“Baltijos šalių rinkoje nėra tiek išmaniųjų telefonų vartotojų, kaip pasaulinėje, dėl to mūsų situacija yra pakankamai gera. Vis dėlto sieksime būti lyderiai ir tarp išmaniųjų”, – “Veidui” teigė “Nokia Lietuva” pardavimo vadovas Vytenis Koryzna.
Šiuo metu išmanieji telefonai sudaro 27 proc. visų Lietuvoje parduodamų telefonų, nors dar sausio pabaigoje šis skaičius siekė 18 proc. Pirmaujančiose Vakarų Europos šalyse kas antras parduodamas telefonas yra išmanusis.
“Nokia” nepavyko deramai įsilieti į išmaniųjų telefonų rinką ir dėl to kompanija patyrė didžiausių nuostolių per 15 metų. Palyginti šių ir praėjusių metų antro ketvirčio rezultatus, parduotų “Nokia” telefonų dalis sumažėjo 32 proc. Atgimimo kompanija tikisi dar šiemet, kai bus pristatyti pirmieji telefonai su “Microsoft” kurta operacine sistema “Windows Phone”. Lietuvą šie modeliai turėtų pasiekti kitų metų pradžioje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...