2010 Gruodžio 19

Lenkija

2 mln. lenkų – žemiau skurdo ribos

veidas.lt

Varšuvoje įvykusioje Judėjimo prieš skurdą konferencijoje buvo paskelbta, kad Lenkijoje 2,1 mln. žmonių gyvena gerokai žemiau skurdo ribos ir kad labiausiai skursta menko išsilavinimo žmonės, vaikai ir kaimų gyventojai, praneša naujienų agentūra PAP.

Pasak Lenkijos vyriausiosios statistikos valdybos gyvenimo sąlygų departamento atstovės Annos Szukielojc-Bienkunskos (Anos Šukeloic-Benkunskos), skurdas pirmiausiai įsisuka į bedarbių, daugiavaikių šeimų ir neįgaliųjų aplinką, ypač – kaimuose ir mažuose miesteliuose.

Ties skurdo riba gyvena apie 7 proc. miestiečių ir 17 proc. kaimo gyventojų. Pažymėta, kad tik 20 proc. labdarai skiriamų Europos Sąjungos lėšų pasiekia tuos žmones, kuriems ta labdara skiriama.

Lenkijos ombudsmenės Irenos Lipowicz (Irenos Lipovič) nuomone, paramos vargšams ir benamiams lėšos turėtų patekti ne tik žinyboms, bet ir nedidelėms organizacijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...