2016 Sausio 01

Saviugda

10 tikro lyderio bendravimo savybių

veidas.lt

"Shutterstock" nuotr.

Niekas niekada netapo lyderiu neturėdamas puikių komunikacijos savybių. Tikri lyderiai, kiekvieną kartą, kai kalba, susisieja su žmonėmis emociškai. Jų žodžiai įkvepia kitus pasiekti daugiau, nei jie kada patys galėjo įsivaizduoti.

Žmonės, turintys puikius komunikacijos įgūdžius, tai suvokia, rašo “Entepreneur” ir pateikia 10 jų paslapčių. Pasinaudokite jomis bendraudami ir pamatysite, kaip jūsų įtaka išaugs.

1. Žino savo auditoriją

Jie sako žmonėms tai, kas jiems svarbu išgirsti, net jei tai yra blogos naujienos.

Jie nesijaudina dėl to, kad jų kalba turi atrodyti labai svarbi, parodytų jų patirtį ar paglostytų jų ego. Vietoj to, jie mąsto apie tai, ką žmonėms reikia išgirsti, ir kaip jie galėtų perduoti žinutę, kad žmonės ją išgirstų. Tai visai nereiškia, kad lyderiai sako, ką žmonės nori girdėti. Priešingai – jie sako žmonėms tai, kas jiems svarbu išgirsti, net jei tai yra blogos naujienos.

2. Kūno kalbos ekspertai

Puikiai mokantys bendrauti žmonės nuolat seka žmonių reakciją į jų žodžius. Jie greiti pastebėti ženklus, kaip kad veido išraišką ir kūno kalbą, nes žino, jog tai dažnai vienintelis atgalinis ryšys, kurį žmonės jam parodys.

3. Būna nuoširdūs

Gerais ar blogais laikais, nuoširdumas yra pasitikėjimo pagrindas.

Lyderiai žino, kad norint, jog komunikacija būtų efektyvi, ji turi būti neapsimestinė. Žmonės negali gaudyti kiekvieną žodį ir bandyti atskirti faktus nuo išsisukinėjimo. Kai negalima pasidalinti tam tikra informacija, komunikacijos asai taip ir pasako, nes “pusės tiesos” sakymas skatins nepasitikėjimą ir nerimą. Gerais ar blogais laikais, nuoširdumas yra pasitikėjimo pagrindas.

4. Neapsimeta kitu

Markas Zuckerbergas / "Scanpix" nuotr.

Puikiai mokantys komunikuoti nebando apsimesti kažkuo kitu, vien dėl to, kad jie užlipo ant pakylos. Būtent todėl Markas Zuckerbergas savo kūrinį “Facebook” investuotojams pristatė apsivilkęs džinsus ir džemperį. Tikri lyderiai žino, kad kai jie būna savimi, žmonės patys jaučia trauką jų komunikuojamai žinutei.

5. Jie kalba pasitikėdami savimi

Jie nebando prisidengti dviprasmybėmis, neapsisprendimu ar neryžtingumu. Jie kalba pakelta galva ir tiesiai šviesiai apie tai, kaip viskas yra ir kaip turėtų būti.

6. Su grupėmis kalba, kaip su individais

Lyderiai retai turi prabangą kalbėtis su vienu asmeniu. Todėl konferencijose ar auditorijose jie kalba taip, kad kiekvienas klausytojas jaustųsi, jog kalbama su juo ar ja tiesiogiai ir individualiai.

Tai, ką jie išgirsta, dažnai yra svarbiau nei jie patys sako.

7. Turi ausis ir jomis naudojasi

Puikiai komunikacines savybes įvaldę lyderiai žino, kad komunikacija tai priešpriešinių eismo juostų gatvė ir tai, ką jie išgirsta, dažnai yra svarbiau nei jie patys sako. Kai kažkas kitas kalba, jie negalvoja į priekį mąstydami, ką čia jiems reikės pasakyti toliau. Jie klausosi, susikoncentruoja ir bando suprasti to asmens požiūrį.

8. Nebijo tokių frazių: “Tai mano kaltė”, “Buvau neteisus” ir “Atsiprašau”

Kai tikri lyderiai padaro klaidą, jie tai pripažįsta ją. Jie nelaukia, kol kažkas pirštu parodys į juos. Jie jaučiasi atsakingi už savo žodžius ir veiksmus, net jei ir gali išsisukti nuo atsakomybės.

9. Ieško atgalinio ryšio

Jie niekada negalvoja, kad žmonės gavo būtent tą žinutę, kurią jie norėjo perduoti. Jie  tikrina, ar jų žinia buvo suprasta teisingai ir jeigu taip neįvyko, jie nekaltina auditorijos. Vietoj to jie bando ją pakartoti taip, kad žmonės ją suprastų.

Jie nubrėžia aiškius, glaustus tikslus ir kryptis, kad žmonės negaištų laiko klaidžiodami.

10. Iniciatyvūs

Lyderiai nežaidžia katės ir pelės. Jie pasidalina net ir blogomis naujienomis bei nepila vandens ant gandų malūno. Jie nubrėžia aiškius, glaustus tikslus ir kryptis, kad žmonės negaištų laiko klaidžiodami.

Visą originalų tekstą skaitykite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...